Tennisser Griekspoor laat kans op stunt liggen
MADRID (ANP) - De Nederlandse tennissers lijken een plaats in de kwartfinales van de Daviscup Finals te kunnen vergeten. Tallon Griekspoor was woensdag in de ontmoeting met Groot-Brittannië heel dicht bij een stunt tegen Andy Murray. De 23-jarige Amsterdammer liet de voormalige nummer één van de wereld echter ontsnappen in Madrid: 7-6 (7) 4-6 6-7 (5). In de tiebreak van de derde stond Griekspoor met 4-1 voor. Murray sloeg op zijn eerste wedstrijdpunt toe.
Griekspoor kreeg van captain Paul Haarhuis de voorkeur boven Botic van de Zandschulp, die dinsdag in de eerste wedstrijd tegen Kazachstan nog in actie kwam en verloor. Kazachstan versloeg Nederland uiteindelijk met 2-1, waardoor een ruime overwinning op Groot-Brittannië nodig is om de kwartfinales te halen. Na verlies van de openingspartij wordt dat een moeilijk verhaal.
In de tweede partij tegen de Britten speelt Robin Haase tegen Daniel Evans.
Jeugdheld
De keuze voor Griekspoor pakte goed uit. De huidige nummer 179 van de wereld had geen last van zenuwen tegen Murray, een van zijn grootste jeugdhelden. "Vroeger keek ik speciaal naar zijn wedstrijden. Je had de 'grote vier', met Federer, Nadal en Djokovic. Murray was mijn favoriet", zei Griekspoor vooraf.
De eerste set verliep zonder breaks. Griekspoor was in de tiebreak net wat gelukkiger. Murray liet één setpunt onbenut.
Geweldige atmosfeer
In de tweede set knokte Griekspoor zich na een vroege break terug tot 3-3. Murray sloeg daarna echter nog een keer toe op de service van de Noord-Hollander, die de partij in de derde set alsnog leek te winnen. Griekspoor nam een voorsprong van 4-1 in games, maar liet het toch op een tiebreak aankomen. Ook daarin leidde hij met 4-1. Het bleek niet genoeg om de tweevoudig winnaar van Wimbledon een nederlaag toe te brengen.
"Dit was een zware partij in een geweldige atmosfeer. Tallon Griekspoor is een gevaarlijke speler, die verdiende om deze wedstrijd te winnen. Hij dicteerde het spel en ik ben uiteindelijk goed weggekomen", zei Murray in een eerste reactie.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
14 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
23 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geleden