Tennisser Griekspoor kan niet stunten tegen Djokovic in Dubai
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd te stunten op het toernooi van Dubai. De Serviër Novak Djokovic bleek in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander. De nummer 1 van de wereld won de partij in twee sets: 6-2 6-3.
Griekspoor is bezig aan zijn beste jaar tot nu toe. Dat begon met toernooiwinst in het Indiase Pune, gevolgd door het bereiken van de derde ronde op de Australian Open. In Rotterdam reikte hij tot de halve finales terwijl hij vorige week de Rus Andrej Roeblev in Doha liet ontsnappen. Daardoor wacht hij nog op zijn eerste overwinning tegen een top 10-speler. Tegen Djokovic zat dat er geen moment in.
Griekspoor verloor meteen zijn eerste opslaggame (0-2) waarna wat regendruppels voor een korte onderbreking zorgden. De Noord-Hollander, deze week gestegen naar de 39e plaats op de wereldranglijst, had aanvankelijk geen antwoord op met name de eerste service van de Serviër, die twee lovegames produceerde. Bij 5-2 sloot Griekspoor de eerste set af met een dubbele fout.
Veertiende zege op rij Djokovic
Ook in de tweede set kon Djokovic rekenen op zijn eerste service en begon hij alweer met een lovegame, gevolgd door een break. De 35-jarige Serviër oogde scherp, wellicht veroorzaakt door een moeizame zege in de eerste ronde tegen de Poolse qualifier Tomas Machac. Griekspoor kwam in de vechtmodus maar verloor ook zijn tweede opslagbeurt, die wel 16 minuten in beslag nam. De Nederlander gaf zich niet gewonnen, redde twee matchpoints en benutte bij een 5-1-achterstand zijn eerste breakpoint van de partij. Op eigen service werd het 5-3, waarna Djokovic zich niet nog eens liet verrassen.
Voor Djokovic was het zijn veertiende zege op rij. Na toernooiwinst in Adelaide en op de Australian Open is hij dit jaar nog steeds ongeslagen. "Het was een mooie avond. Gisteren moest ik hard werken. Vandaag was ik vanaf het begin scherp en speelde ik zeker beter. De laatste drie, vier games waren wat minder, maar ik kon het vervolgens wel uitserveren", vertelde hij kort na de partij op de baan in Dubai. Djokovic noemde Griekspoor "een knokker". Op de US Open van 2021 had hij de Nederlander al eens verslagen. "Zijn service en forehand zijn goed. Hij wil het spel dicteren. Het is een van de tennissers die met een opmars bezig is." En, met een glimlach: "Maar bang ben ik niet voor hem."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
11 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden