Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor kan Boeblik niet verrassen in Daviscup

Tennisser Griekspoor kan Boeblik niet verrassen in Daviscup

NUR-SULTAN (ANP) - Het is tennisser Tallon Griekspoor niet gelukt voor een verrassing te zorgen in de Daviscup-ontmoeting met Kazachstan. Griekspoor verloor in Nur-Sultan met 7-6 (4) 7-6 (4) van de Kazachse kopman Alexander Boeblik. De Noord-Hollander liet bij een 6-5-voorsprong in de tweede set een setpoint onbenut.

Door de nederlaag van Griekspoor is de stand nu 1-1. Eerder op de dag wist Robin Haase in drie sets te winnen van Michail Koekoesjkin. Zaterdag gaat de ontmoeting verder met het dubbelspel. Daarvoor heeft captain Paul Haarhuis Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer aangewezen, maar die opstelling mag nog worden aangepast. De inzet van het duel met Kazachstan is deelname aan de Daviscup Finals, van 23 tot en met 29 november in Madrid.

Griekspoor had op het setpunt een uitgelezen kans een derde set af te dwingen, maar in plaats van een goede passing te slaan, bood hij Boeblik de mogelijkheid het punt met een volley naar zich toe te trekken. Het draaide net als in de eerste set uit op een tiebreak en daarin was de sterk serverende Boeblik, de mondiale nummer 51, duidelijk sterker. Beide spelers leverden twee servicegames in.

De 23-jarige Griekspoor, de nummer 196 van de wereld, wacht nog altijd op zijn eerste zege in het landentoernooi. Vorig jaar verloor hij van de Tsjech Jiri Vesely en op de finaleweek in Madrid van de Brit Andy Murray.

Meer uit Sport

NBA wil over twee jaar Europese basketbalcompetitie lanceren

MILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.

30 minuten geleden
Kunstrijdpaar Danilova en Tsiba grijpt naast ticket voor Spelen

OSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

2 uur geleden
Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

17 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

19 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden