Tennisser Griekspoor gaat voor plek in finale Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor gaat proberen om als eerste Nederlander in twintig jaar de finale van het ATP-toernooi in Rotterdam te bereiken. De 26-jarige Noord-Hollander neemt het zaterdagavond in de halve finale op tegen de Italiaan Jannik Sinner. De eerste halve finale gaat 's middags tussen de Bulgaar Grigor Dimitrov en de Rus Daniil Medvedev, die titelverdediger Felix Auger-Aliassime uit Canada uitschakelde in de kwartfinales.
Griekspoor kan de eerste Nederlandse finalist in Ahoy worden sinds Raemon Sluiter in 2003. Sluiter moest het toen afleggen tegen Maks Mirni uit Belarus. De laatste Nederlandse winnaar in Ahoy was Jan Siemerink in 1998.
Griekspoor veroverde vorige maand in India zijn eerste ATP-titel. Dankzij zijn prestaties in Ahoy gaat hij komende week zijn hoogste positie ooit op de wereldranglijst (44e) verbeteren. "Dit is hoe tennis in een notendop in elkaar zit", zei Griekspoor na zijn zege in de kwartfinale op Gijs Brouwer. "Het lijntje tussen dat het wel en niet goed gaat is zo dun. Begin dit jaar stond ik 95e en haalde ik maar net het hoofdtoernooi van de Australian Open. Zes weken later sta ik in de top 40, heb ik een ATP-titel gewonnen en sta ik in de halve finales in Rotterdam."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
14 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
18 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
21 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
23 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden