Tennisser Griekspoor bereikt tweede ronde in Dubai
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde bereikt van het ATP-toernooi van Dubai. De 27-jarige Haarlemmer zag zijn tegenstander Abdullah Shelbayh uit Jordanië bij een stand van 7-5 2-0 geblesseerd opgeven.
Voor Griekspoor was het de eerste enkelpartij sinds het verlies in de halve finale van het ABN AMRO Open tegen de Italiaan Jannik Sinner. Op het toernooi in Doha kwam hij vorige week alleen uit in het dubbelspel.
Tegen Shelbayh, de nummer 228 van de wereldranglijst die een wildcard had gekregen, kwam Griekspoor een break voor op 3-2, maar de Jordaniër kwam na een lange game terug tot 5-5. Met twee gewonnen games pakte de Nederlandse nummer 28 van de wereld toch de set.
Blessure
In de tweede set liep Griekspoor meteen uit naar 2-0. Shelbayh gaf daarna geblesseerd op. Griekspoor neemt het in de tweede ronde op tegen Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. De als zevende geplaatste Boeblik won in drie sets van de Tsjechische qualifier Tomas Machac: 2-6 6-3 7-6 (5).
Botic van de Zandschulp had zich eerder verzekerd van een plek in de tweede ronde in Dubai. Hij versloeg de Fransman Adrian Mannarino met 7-6 (3) 7-5 en treft de Amerikaan Sebastian Korda
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
3 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden