Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale

Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale

PUNE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft voor de eerste keer de finale van een ATP-toernooi bereikt. De nummer 95 van de wereld versloeg in het Indiase Pune de Rus Aslan Karatsev met 7-6 (4) 6-1.

Griekspoor stond in India ook voor het eerst in een halve eindstrijd. De 26-jarige Haarlemmer schaarde zich bij de laatste vier, nadat tegenstander Marin Cilic zich tijdens de warming-up voor de kwartfinale had geblesseerd.

Griekspoor, die voor het toernooi in Pune sinds eind augustus geen zege meer had geboekt op de ATP Tour, had geen last van plankenkoorts. Hij hield in de eerste set gelijke tred met de mondiale nummer 59 uit Rusland en sloeg toe in de met 7-4 gewonnen tiebreak.

Nederlandse finale

De Nederlander drukte meteen door in de tweede set. Hij brak Karatsev twee keer op rij en maakte het op 5-1 met een lovegame af.

Griekspoor treft in de finale de winnaar van de wedstrijd tussen landgenoot Botic van de Zandschulp en de Franse Benjamin Bonzi, die vrijdagmiddag gespeeld wordt. Het is de eerste keer dat er twee Nederlanders in de halve finales van hetzelfde toernooi staan sinds 2004. 18,5 jaar geleden bereikten Martin Verkerk en Dennis van Scheppingen de laatste vier in Amersfoort.

Fris en energiek

"Dit voelt geweldig", keek Griekspoor terug in een interview op de baan direct na de partij. "Het is heel mooi om het jaar zo te beginnen. Het was een pittige wedstrijd en het was echt vechten voor de punten. Ik speelde een goede tiebreak, waarna zijn niveau daalde in de tweede set. Ik ben zeer blij met mijn optreden."

"Het wegvallen van Cilic was een gelukje voor mij. Ik hoop voor hem dat het niet ernstig is en de Australian Open voor hem niet in gevaar komt. Misschien heeft het mij geholpen, want ik was fris en voelde me energiek. Het zou mooi zijn als Botic ook de finale haalt. Het is lang geleden dat twee Nederlanders in de finale stonden, we zullen zien."

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

33 minuten geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

1 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

2 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

3 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

4 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

1 dag geleden