Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale
PUNE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft voor de eerste keer de finale van een ATP-toernooi bereikt. De nummer 95 van de wereld versloeg in het Indiase Pune de Rus Aslan Karatsev met 7-6 (4) 6-1.
Griekspoor stond in India ook voor het eerst in een halve eindstrijd. De 26-jarige Haarlemmer schaarde zich bij de laatste vier, nadat tegenstander Marin Cilic zich tijdens de warming-up voor de kwartfinale had geblesseerd.
Griekspoor, die voor het toernooi in Pune sinds eind augustus geen zege meer had geboekt op de ATP Tour, had geen last van plankenkoorts. Hij hield in de eerste set gelijke tred met de mondiale nummer 59 uit Rusland en sloeg toe in de met 7-4 gewonnen tiebreak.
Nederlandse finale
De Nederlander drukte meteen door in de tweede set. Hij brak Karatsev twee keer op rij en maakte het op 5-1 met een lovegame af.
Griekspoor treft in de finale de winnaar van de wedstrijd tussen landgenoot Botic van de Zandschulp en de Franse Benjamin Bonzi, die vrijdagmiddag gespeeld wordt. Het is de eerste keer dat er twee Nederlanders in de halve finales van hetzelfde toernooi staan sinds 2004. 18,5 jaar geleden bereikten Martin Verkerk en Dennis van Scheppingen de laatste vier in Amersfoort.
Fris en energiek
"Dit voelt geweldig", keek Griekspoor terug in een interview op de baan direct na de partij. "Het is heel mooi om het jaar zo te beginnen. Het was een pittige wedstrijd en het was echt vechten voor de punten. Ik speelde een goede tiebreak, waarna zijn niveau daalde in de tweede set. Ik ben zeer blij met mijn optreden."
"Het wegvallen van Cilic was een gelukje voor mij. Ik hoop voor hem dat het niet ernstig is en de Australian Open voor hem niet in gevaar komt. Misschien heeft het mij geholpen, want ik was fris en voelde me energiek. Het zou mooi zijn als Botic ook de finale haalt. Het is lang geleden dat twee Nederlanders in de finale stonden, we zullen zien."
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
17 uur geleden