Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale

Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale

PUNE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft voor de eerste keer de finale van een ATP-toernooi bereikt. De nummer 95 van de wereld versloeg in het Indiase Pune de Rus Aslan Karatsev met 7-6 (4) 6-1.

Griekspoor stond in India ook voor het eerst in een halve eindstrijd. De 26-jarige Haarlemmer schaarde zich bij de laatste vier, nadat tegenstander Marin Cilic zich tijdens de warming-up voor de kwartfinale had geblesseerd.

Griekspoor, die voor het toernooi in Pune sinds eind augustus geen zege meer had geboekt op de ATP Tour, had geen last van plankenkoorts. Hij hield in de eerste set gelijke tred met de mondiale nummer 59 uit Rusland en sloeg toe in de met 7-4 gewonnen tiebreak.

Nederlandse finale

De Nederlander drukte meteen door in de tweede set. Hij brak Karatsev twee keer op rij en maakte het op 5-1 met een lovegame af.

Griekspoor treft in de finale de winnaar van de wedstrijd tussen landgenoot Botic van de Zandschulp en de Franse Benjamin Bonzi, die vrijdagmiddag gespeeld wordt. Het is de eerste keer dat er twee Nederlanders in de halve finales van hetzelfde toernooi staan sinds 2004. 18,5 jaar geleden bereikten Martin Verkerk en Dennis van Scheppingen de laatste vier in Amersfoort.

Fris en energiek

"Dit voelt geweldig", keek Griekspoor terug in een interview op de baan direct na de partij. "Het is heel mooi om het jaar zo te beginnen. Het was een pittige wedstrijd en het was echt vechten voor de punten. Ik speelde een goede tiebreak, waarna zijn niveau daalde in de tweede set. Ik ben zeer blij met mijn optreden."

"Het wegvallen van Cilic was een gelukje voor mij. Ik hoop voor hem dat het niet ernstig is en de Australian Open voor hem niet in gevaar komt. Misschien heeft het mij geholpen, want ik was fris en voelde me energiek. Het zou mooi zijn als Botic ook de finale haalt. Het is lang geleden dat twee Nederlanders in de finale stonden, we zullen zien."

Meer uit Sport

Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

5 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

6 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

7 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

7 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

8 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

9 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

10 uur geleden