Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale

Tennisser Griekspoor bereikt in Pune voor het eerst ATP-finale

PUNE (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft voor de eerste keer de finale van een ATP-toernooi bereikt. De nummer 95 van de wereld versloeg in het Indiase Pune de Rus Aslan Karatsev met 7-6 (4) 6-1.

Griekspoor stond in India ook voor het eerst in een halve eindstrijd. De 26-jarige Haarlemmer schaarde zich bij de laatste vier, nadat tegenstander Marin Cilic zich tijdens de warming-up voor de kwartfinale had geblesseerd.

Griekspoor, die voor het toernooi in Pune sinds eind augustus geen zege meer had geboekt op de ATP Tour, had geen last van plankenkoorts. Hij hield in de eerste set gelijke tred met de mondiale nummer 59 uit Rusland en sloeg toe in de met 7-4 gewonnen tiebreak.

Nederlandse finale

De Nederlander drukte meteen door in de tweede set. Hij brak Karatsev twee keer op rij en maakte het op 5-1 met een lovegame af.

Griekspoor treft in de finale de winnaar van de wedstrijd tussen landgenoot Botic van de Zandschulp en de Franse Benjamin Bonzi, die vrijdagmiddag gespeeld wordt. Het is de eerste keer dat er twee Nederlanders in de halve finales van hetzelfde toernooi staan sinds 2004. 18,5 jaar geleden bereikten Martin Verkerk en Dennis van Scheppingen de laatste vier in Amersfoort.

Fris en energiek

"Dit voelt geweldig", keek Griekspoor terug in een interview op de baan direct na de partij. "Het is heel mooi om het jaar zo te beginnen. Het was een pittige wedstrijd en het was echt vechten voor de punten. Ik speelde een goede tiebreak, waarna zijn niveau daalde in de tweede set. Ik ben zeer blij met mijn optreden."

"Het wegvallen van Cilic was een gelukje voor mij. Ik hoop voor hem dat het niet ernstig is en de Australian Open voor hem niet in gevaar komt. Misschien heeft het mij geholpen, want ik was fris en voelde me energiek. Het zou mooi zijn als Botic ook de finale haalt. Het is lang geleden dat twee Nederlanders in de finale stonden, we zullen zien."

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

9 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

10 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

11 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

13 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

19 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden