Tennisser Fritz begint jacht op 'Sunshine Double' goed in Miami
MIAMI (ANP) - De Amerikaanse tennisser Taylor Fritz heeft in Miami de eerste stap gezet richting de 'Sunshine Double'. Fritz, onlangs winnaar van het masterstoernooi van Indian Wells, begon in Miami met een overwinning in drie sets op qualifier Michail Koekoesjkin uit Kazachstan: 6-3 5-7 6-3. De 24-jarige Amerikaan tekende na zijn partij op het glas voor de lens van de camera een zonnetje en zette daar 'x2?' bij. Het was een hint naar de term Sunshine Double, zoals het winnen van de toernooien van Indian Wells én Miami wordt genoemd.
Volgens Fritz, die als nummer 13 van de wereld een 'bye' had in de eerste ronde, was het als een grapje bedoeld. "Ik verwacht niet dat ik hier ook win. Ik ga het toernooi in met dezelfde mentaliteit als in Indian Wells, ik doe het wedstrijd voor wedstrijd." Koekoesjkin had in de eerste ronde gewonnen van Botic van de Zandschulp.
Fritz versloeg vorige week Rafael Nadal in de finale in Californië en beëindigde zo de ongeslagen reeks van de Spanjaard in 2022. Vanwege een ribblessure ontbreekt de 21-voudig grandslamkampioen nu in Miami.
Stefanos Tsitsipas, de Griekse nummer 5 van de wereld, begon met een moeizame zege op de Amerikaanse qualifier J.J. Wolf: 6-4 6-7 (5) 6-1. Het grote Spaanse tennistalent Carlos Alcaraz (18) won met 6-3 6-2 van de Hongaar Marton Fucsovics. Verrassend was de uitschakeling van Denis Shapovalov. De Canadese nummer 14 van de wereld verloor van Lloyd Harris uit Zuid-Afrika (3-6 4-6).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
13 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
17 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
20 uur geleden