Tennisser Fognini snel klaar in Auckland
AUCKLAND (ANP) - Voor tennisser Fabio Fognini zit het ATP-toernooi van Auckland er al na één partij op. De als eerste geplaatste Italiaan, de nummer 12 van de wereld, werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Spanjaard Feliciano López: 6-3 4-6 3-6. Fognini had in de eerste ronde een bye.
Voor de 38-jarige Lopez, de oudste deelnemer in Nieuw-Zeeland, was het een drukke dag. Eerder op de dag had hij al zijn landgenoot Pablo Andujar in drie sets (3-6 7-6 (4) 6-4) verslagen. "De eerste wedstrijd was zwaar. Maar die kwam me later echt van pas, want het was mijn eerste enkelspelwedstrijd van het seizoen", aldus Lopez. "Zonder die wedstrijd zou ik niet zo goed hebben gespeeld tegen Fognini."
López maakte vorige week zijn opwachting op de ATP Cup in Australië. In de finale van het landentoernooi tegen Servië nam hij, samen met Pablo Carreño Busta, het beslissende dubbelspel voor zijn rekening. Die partij ging verloren.
De als tweede geplaatste Denis Shapovalov bleef wel behouden voor het toernooi van Auckland. De 20-jarige Canadees was zijn negen jaar oudere landgenoot Vasek Pospisil met 6-4 7-6 (2) de baas.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
51 minuten geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
22 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geleden