Tennisser Fognini snel klaar in Auckland
AUCKLAND (ANP) - Voor tennisser Fabio Fognini zit het ATP-toernooi van Auckland er al na één partij op. De als eerste geplaatste Italiaan, de nummer 12 van de wereld, werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Spanjaard Feliciano López: 6-3 4-6 3-6. Fognini had in de eerste ronde een bye.
Voor de 38-jarige Lopez, de oudste deelnemer in Nieuw-Zeeland, was het een drukke dag. Eerder op de dag had hij al zijn landgenoot Pablo Andujar in drie sets (3-6 7-6 (4) 6-4) verslagen. "De eerste wedstrijd was zwaar. Maar die kwam me later echt van pas, want het was mijn eerste enkelspelwedstrijd van het seizoen", aldus Lopez. "Zonder die wedstrijd zou ik niet zo goed hebben gespeeld tegen Fognini."
López maakte vorige week zijn opwachting op de ATP Cup in Australië. In de finale van het landentoernooi tegen Servië nam hij, samen met Pablo Carreño Busta, het beslissende dubbelspel voor zijn rekening. Die partij ging verloren.
De als tweede geplaatste Denis Shapovalov bleef wel behouden voor het toernooi van Auckland. De 20-jarige Canadees was zijn negen jaar oudere landgenoot Vasek Pospisil met 6-4 7-6 (2) de baas.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
8 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
10 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
12 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
12 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
13 uur geleden