Tennisser Fils verrast Tsitsipas en bereikt finale Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - De Fransman Arthur Fils heeft verrassend de finale bereikt van het tennistoernooi van Antwerpen. De pas 19-jarige Fils versloeg in de halve finales de Griek Stefanos Tsitsipas, de nummer 1 van de plaatsingslijst die eerder Botic van de Zandschulp uitschakelde. De setstanden waren 7-6 (5) en 7-6 (4).
Fils is aan een opmars bezig. Hij begon het jaar nog buiten de top 250, maar arriveerde in Antwerpen als nummer 38 van de wereld. Eerder dit jaar won hij in Lyon zijn eerste toernooi.
Tegen Tsitsipas, de nummer 7 van de wereld, pakte Fils de eerste set via een tiebreak waarna hij de opslag van de Griek meteen brak in de eerste game van de tweede set. Het zag er florissant uit voor de jonge Fransman, maar Tsitsipas benutte een breakpoint in de tiende game (5-5) waarna ook deze set uitdraaide op een tiebreak. Bij 6-4 benutte Fils na een partij van 2 uur zijn eerste wedstrijdpunt.
Fils neemt het in de finale op tegen Aleksandr Boeblik. De als derde geplaatste Kazach was eerder in zijn halve finale in twee sets te sterk voor de Duitse qualifier Maximilian Marterer: 6-4 6-4.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
5 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden