Tennisser Fils verrast Tsitsipas en bereikt finale Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - De Fransman Arthur Fils heeft verrassend de finale bereikt van het tennistoernooi van Antwerpen. De pas 19-jarige Fils versloeg in de halve finales de Griek Stefanos Tsitsipas, de nummer 1 van de plaatsingslijst die eerder Botic van de Zandschulp uitschakelde. De setstanden waren 7-6 (5) en 7-6 (4).
Fils is aan een opmars bezig. Hij begon het jaar nog buiten de top 250, maar arriveerde in Antwerpen als nummer 38 van de wereld. Eerder dit jaar won hij in Lyon zijn eerste toernooi.
Tegen Tsitsipas, de nummer 7 van de wereld, pakte Fils de eerste set via een tiebreak waarna hij de opslag van de Griek meteen brak in de eerste game van de tweede set. Het zag er florissant uit voor de jonge Fransman, maar Tsitsipas benutte een breakpoint in de tiende game (5-5) waarna ook deze set uitdraaide op een tiebreak. Bij 6-4 benutte Fils na een partij van 2 uur zijn eerste wedstrijdpunt.
Fils neemt het in de finale op tegen Aleksandr Boeblik. De als derde geplaatste Kazach was eerder in zijn halve finale in twee sets te sterk voor de Duitse qualifier Maximilian Marterer: 6-4 6-4.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
6 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden