Tennisser Federer bij rentree op gravel onderuit tegen Andujar
GENÈVE (ANP) - Roger Federer is er bij zijn rentree op gravel niet in geslaagd te winnen. De 39-jarige Zwitser moest dinsdag in de tweede ronde van het toernooi van Genève zijn meerdere erkennen in de 35-jarige Spanjaard Pablo Andujar. Het werd, in een partij die bijna twee uur duurde, 6-4 4-6 6-4.
Het was voor Federer zijn eerste partij op gravel in twee jaar tijd. Twee jaar geleden verloor hij in de halve finales van Roland Garros tegen de latere winnaar Rafael Nadal.
Federer plaatste in de derde en beslissende set tegen Andujar een vroege break en liep uit naar een voorsprong van 3-1. Andujar sloeg echter terug en kwam bij 4-4 weer op gelijke hoogte. De Spanjaard brak Federer in zijn laatste servicegame nog eens.
Beperkingen
"Ik ken mijn beperkingen op dit moment", aldus Federer. "Mensen verwachten veel van mij en ik heb hoge verwachtingen van mezelf. Dus als ik van de baan loop en het gevoel heb dat ik zoveel beter had kunnen spelen, voelt dat vreemd en teleurstellend. Dit is het proces dat ik moet doorlopen. Ik kan mezelf niet te hard aanpakken. Ik moet terug naar de tekentafel en met mijn begeleidingsteam praten en vragen wat het plan is voor de komende tien dagen. Wat hebben ze vanaf de zijkant gezien dat ik misschien niet heb gezien en gevoeld? Die gesprekken zullen we veel voeren."
Roland Garros begint op 30 mei. Iedereen die serieus denkt dat Federer daar mee gaat spelen om de titel, heeft het echt mis, zei de tennisser zelf. "Echt, het seizoen begint voor mij op gras", aldus de Zwitser, die het grandslamtoernooi van Wimbledon acht keer op zijn naam schreef.
Serena Williams, net als Federer 39 jaar, werd in Parma ook in de tweede ronde uitgeschakeld. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor met 7-6 (4) 6-2 van de Tsjechische Katerina Siniakova.
Meer uit Sport
NANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
47 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
16 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
20 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
23 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 dag geleden