Tennisser Federer bij rentree op gravel onderuit tegen Andujar
GENÈVE (ANP) - Roger Federer is er bij zijn rentree op gravel niet in geslaagd te winnen. De 39-jarige Zwitser moest dinsdag in de tweede ronde van het toernooi van Genève zijn meerdere erkennen in de 35-jarige Spanjaard Pablo Andujar. Het werd, in een partij die bijna twee uur duurde, 6-4 4-6 6-4.
Het was voor Federer zijn eerste partij op gravel in twee jaar tijd. Twee jaar geleden verloor hij in de halve finales van Roland Garros tegen de latere winnaar Rafael Nadal.
Federer plaatste in de derde en beslissende set tegen Andujar een vroege break en liep uit naar een voorsprong van 3-1. Andujar sloeg echter terug en kwam bij 4-4 weer op gelijke hoogte. De Spanjaard brak Federer in zijn laatste servicegame nog eens.
Beperkingen
"Ik ken mijn beperkingen op dit moment", aldus Federer. "Mensen verwachten veel van mij en ik heb hoge verwachtingen van mezelf. Dus als ik van de baan loop en het gevoel heb dat ik zoveel beter had kunnen spelen, voelt dat vreemd en teleurstellend. Dit is het proces dat ik moet doorlopen. Ik kan mezelf niet te hard aanpakken. Ik moet terug naar de tekentafel en met mijn begeleidingsteam praten en vragen wat het plan is voor de komende tien dagen. Wat hebben ze vanaf de zijkant gezien dat ik misschien niet heb gezien en gevoeld? Die gesprekken zullen we veel voeren."
Roland Garros begint op 30 mei. Iedereen die serieus denkt dat Federer daar mee gaat spelen om de titel, heeft het echt mis, zei de tennisser zelf. "Echt, het seizoen begint voor mij op gras", aldus de Zwitser, die het grandslamtoernooi van Wimbledon acht keer op zijn naam schreef.
Serena Williams, net als Federer 39 jaar, werd in Parma ook in de tweede ronde uitgeschakeld. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor met 7-6 (4) 6-2 van de Tsjechische Katerina Siniakova.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
16 uur geleden