Tennisser Djokovic wint eerste partij op gravel in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zijn eerste partij van dit jaar op gravel gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg op het masterstoernooi van Monte Carlo de Russische qualifier Ivan Gachov in twee sets: 7-6 (5) 6-2.
Djokovic is als eerste geplaatst in Monte Carlo en had een 'bye' in de eerste ronde. In de derde ronde treft hij de winnaar van de partij tussen de Italianen Luca Nardi en de als zestiende geplaatste Lorenzo Musetti.
Voor Gachov kwam een droom uit dat hij het mocht opnemen tegen Djokovic. Omdat heel wat tennissers zich afmeldden voor de kwalificaties in Monte Carlo, mocht de 26-jarige Rus daar alsnog aan meedoen. Hij bereikte door zeges op Adrian Mannarino en Luca Van Assche het hoofdtoernooi. Daarin won Gachov in de eerste ronde van de Amerikaan Mackenzie McDonald. "De grootste beloning is dat ik tegen de grootste aller tijden mag spelen", zei hij na die zege.
Eerste toernooi sinds begin maart
Djokovic had het in de eerste set niet makkelijk met de Rus. Gachov nam op 3-3 zelfs een break voorsprong, maar de Serviër zette dat meteen weer recht. In de tiebreak kreeg Djokovic drie setpoints en pakte met de derde de set.
In de tweede set brak Djokovic de opslagbeurt van Gachov op 2-2 en toen leek het verzet van de Rus gebroken. De Serviër, die het toernooi van Monte Carlo in 2013 won, pakte een tweede break en kon op 5-2 serveren voor de wedstrijd. Na zijn eerste matchpoint kreeg Djokovic nog een breakpoint tegen, maar dat werkte hij weg en daarna sloeg hij alsnog toe.
Het is het eerste toernooi voor Djokovic sinds begin maart, toen hij in Dubai in de halve finales verloor van de Rus Daniil Medvedev. Daarvoor schreef hij het toernooi van Adelaide op zijn naam en won hij de Australian Open voor de tiende keer door Stefanos Tsitsipas in de finale te verslaan. Djokovic moest daarna de masterstoernooien van Indian Wells en Miami overslaan. Hij mocht de Verenigde Staten niet in, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
8 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden