Tennisser Djokovic wint eerste partij op gravel in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zijn eerste partij van dit jaar op gravel gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg op het masterstoernooi van Monte Carlo de Russische qualifier Ivan Gachov in twee sets: 7-6 (5) 6-2.
Djokovic is als eerste geplaatst in Monte Carlo en had een 'bye' in de eerste ronde. In de derde ronde treft hij de winnaar van de partij tussen de Italianen Luca Nardi en de als zestiende geplaatste Lorenzo Musetti.
Voor Gachov kwam een droom uit dat hij het mocht opnemen tegen Djokovic. Omdat heel wat tennissers zich afmeldden voor de kwalificaties in Monte Carlo, mocht de 26-jarige Rus daar alsnog aan meedoen. Hij bereikte door zeges op Adrian Mannarino en Luca Van Assche het hoofdtoernooi. Daarin won Gachov in de eerste ronde van de Amerikaan Mackenzie McDonald. "De grootste beloning is dat ik tegen de grootste aller tijden mag spelen", zei hij na die zege.
Eerste toernooi sinds begin maart
Djokovic had het in de eerste set niet makkelijk met de Rus. Gachov nam op 3-3 zelfs een break voorsprong, maar de Serviër zette dat meteen weer recht. In de tiebreak kreeg Djokovic drie setpoints en pakte met de derde de set.
In de tweede set brak Djokovic de opslagbeurt van Gachov op 2-2 en toen leek het verzet van de Rus gebroken. De Serviër, die het toernooi van Monte Carlo in 2013 won, pakte een tweede break en kon op 5-2 serveren voor de wedstrijd. Na zijn eerste matchpoint kreeg Djokovic nog een breakpoint tegen, maar dat werkte hij weg en daarna sloeg hij alsnog toe.
Het is het eerste toernooi voor Djokovic sinds begin maart, toen hij in Dubai in de halve finales verloor van de Rus Daniil Medvedev. Daarvoor schreef hij het toernooi van Adelaide op zijn naam en won hij de Australian Open voor de tiende keer door Stefanos Tsitsipas in de finale te verslaan. Djokovic moest daarna de masterstoernooien van Indian Wells en Miami overslaan. Hij mocht de Verenigde Staten niet in, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
9 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
1 dag geleden