Tennisser Djokovic wint eerste partij op gravel in Monte Carlo
MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zijn eerste partij van dit jaar op gravel gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg op het masterstoernooi van Monte Carlo de Russische qualifier Ivan Gachov in twee sets: 7-6 (5) 6-2.
Djokovic is als eerste geplaatst in Monte Carlo en had een 'bye' in de eerste ronde. In de derde ronde treft hij de winnaar van de partij tussen de Italianen Luca Nardi en de als zestiende geplaatste Lorenzo Musetti.
Voor Gachov kwam een droom uit dat hij het mocht opnemen tegen Djokovic. Omdat heel wat tennissers zich afmeldden voor de kwalificaties in Monte Carlo, mocht de 26-jarige Rus daar alsnog aan meedoen. Hij bereikte door zeges op Adrian Mannarino en Luca Van Assche het hoofdtoernooi. Daarin won Gachov in de eerste ronde van de Amerikaan Mackenzie McDonald. "De grootste beloning is dat ik tegen de grootste aller tijden mag spelen", zei hij na die zege.
Eerste toernooi sinds begin maart
Djokovic had het in de eerste set niet makkelijk met de Rus. Gachov nam op 3-3 zelfs een break voorsprong, maar de Serviër zette dat meteen weer recht. In de tiebreak kreeg Djokovic drie setpoints en pakte met de derde de set.
In de tweede set brak Djokovic de opslagbeurt van Gachov op 2-2 en toen leek het verzet van de Rus gebroken. De Serviër, die het toernooi van Monte Carlo in 2013 won, pakte een tweede break en kon op 5-2 serveren voor de wedstrijd. Na zijn eerste matchpoint kreeg Djokovic nog een breakpoint tegen, maar dat werkte hij weg en daarna sloeg hij alsnog toe.
Het is het eerste toernooi voor Djokovic sinds begin maart, toen hij in Dubai in de halve finales verloor van de Rus Daniil Medvedev. Daarvoor schreef hij het toernooi van Adelaide op zijn naam en won hij de Australian Open voor de tiende keer door Stefanos Tsitsipas in de finale te verslaan. Djokovic moest daarna de masterstoernooien van Indian Wells en Miami overslaan. Hij mocht de Verenigde Staten niet in, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
2 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden