Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic wint eerste partij op gravel in Monte Carlo

Tennisser Djokovic wint eerste partij op gravel in Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zijn eerste partij van dit jaar op gravel gewonnen. De Servische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg op het masterstoernooi van Monte Carlo de Russische qualifier Ivan Gachov in twee sets: 7-6 (5) 6-2.

Djokovic is als eerste geplaatst in Monte Carlo en had een 'bye' in de eerste ronde. In de derde ronde treft hij de winnaar van de partij tussen de Italianen Luca Nardi en de als zestiende geplaatste Lorenzo Musetti.

Voor Gachov kwam een droom uit dat hij het mocht opnemen tegen Djokovic. Omdat heel wat tennissers zich afmeldden voor de kwalificaties in Monte Carlo, mocht de 26-jarige Rus daar alsnog aan meedoen. Hij bereikte door zeges op Adrian Mannarino en Luca Van Assche het hoofdtoernooi. Daarin won Gachov in de eerste ronde van de Amerikaan Mackenzie McDonald. "De grootste beloning is dat ik tegen de grootste aller tijden mag spelen", zei hij na die zege.

Eerste toernooi sinds begin maart

Djokovic had het in de eerste set niet makkelijk met de Rus. Gachov nam op 3-3 zelfs een break voorsprong, maar de Serviër zette dat meteen weer recht. In de tiebreak kreeg Djokovic drie setpoints en pakte met de derde de set.

In de tweede set brak Djokovic de opslagbeurt van Gachov op 2-2 en toen leek het verzet van de Rus gebroken. De Serviër, die het toernooi van Monte Carlo in 2013 won, pakte een tweede break en kon op 5-2 serveren voor de wedstrijd. Na zijn eerste matchpoint kreeg Djokovic nog een breakpoint tegen, maar dat werkte hij weg en daarna sloeg hij alsnog toe.

Het is het eerste toernooi voor Djokovic sinds begin maart, toen hij in Dubai in de halve finales verloor van de Rus Daniil Medvedev. Daarvoor schreef hij het toernooi van Adelaide op zijn naam en won hij de Australian Open voor de tiende keer door Stefanos Tsitsipas in de finale te verslaan. Djokovic moest daarna de masterstoernooien van Indian Wells en Miami overslaan. Hij mocht de Verenigde Staten niet in, omdat hij niet gevaccineerd is tegen het coronavirus.

Meer uit Sport

Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

2 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

15 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

22 uur geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

1 dag geleden