Tennisser Djokovic: praten met pers hoort bij de sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Naomi Osaka krijgt met haar boycot van de pers tijdens Roland Garros vooralsnog weinig steun van collega's. Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de mannen, begrijpt best dat de persconferenties lang niet altijd een pretje zijn voor sporters. "Maar het hoort er bij, het is onderdeel van het leven op de tour", zei de Serviër, nadat hij de halve finales had bereikt van het graveltoernooi in Belgrado.
Osaka kondigde donderdag aan dat ze tijdens Roland Garros uit protest niet op de verplichte persconferenties zal verschijnen. "Ik heb vaak het gevoel dat mensen niet geven om de geestelijke gezondheid van atleten. Dat geldt vooral als ik een persconferentie zie of er aan deelneem", aldus de viervoudig grandslamwinnares, die tweede staat op de wereldranglijst bij de vrouwen. De boetes, 20.000 dollar per keer, neemt de 23-jarige Japanse voor lief. Osaka sloeg in haar carrière al bijna 20 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar.
"Ze zal hier zo haar redenen voor hebben", zei Djokovic. "Ik begrijp dat persconferenties soms onplezierig kunnen zijn. Het is niet altijd leuk, zeker niet na een verloren partij. Maar we moeten het doen, anders krijgen we een boete."
De Nederlandse tennisster Kiki Bertens liet via haar coach Elise Tamaëla weten in Parijs "gewoon" haar persmomenten te doen. "En verder vindt ze er niet zo heel erg veel van."
Volgens voorzitter Gilles Moretton van de Franse tennisfederatie, organisator van Roland Garros, maakt Osaka een "fenomenale fout" met haar persboycot. "Dit kunnen we niet accepteren. We willen het tennis juist promoten." Toernooidirecteur Guy Forget zei "stomverbaasd" te zijn over de beslissing van de Japanse. "We zullen zien hoe ze zich gedraagt naarmate het toernooi vordert. Ze geeft hiermee in ieder geval geen positief signaal af."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
6 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
6 uur geleden