Tennisser Djokovic: praten met pers hoort bij de sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Naomi Osaka krijgt met haar boycot van de pers tijdens Roland Garros vooralsnog weinig steun van collega's. Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de mannen, begrijpt best dat de persconferenties lang niet altijd een pretje zijn voor sporters. "Maar het hoort er bij, het is onderdeel van het leven op de tour", zei de Serviër, nadat hij de halve finales had bereikt van het graveltoernooi in Belgrado.
Osaka kondigde donderdag aan dat ze tijdens Roland Garros uit protest niet op de verplichte persconferenties zal verschijnen. "Ik heb vaak het gevoel dat mensen niet geven om de geestelijke gezondheid van atleten. Dat geldt vooral als ik een persconferentie zie of er aan deelneem", aldus de viervoudig grandslamwinnares, die tweede staat op de wereldranglijst bij de vrouwen. De boetes, 20.000 dollar per keer, neemt de 23-jarige Japanse voor lief. Osaka sloeg in haar carrière al bijna 20 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar.
"Ze zal hier zo haar redenen voor hebben", zei Djokovic. "Ik begrijp dat persconferenties soms onplezierig kunnen zijn. Het is niet altijd leuk, zeker niet na een verloren partij. Maar we moeten het doen, anders krijgen we een boete."
De Nederlandse tennisster Kiki Bertens liet via haar coach Elise Tamaëla weten in Parijs "gewoon" haar persmomenten te doen. "En verder vindt ze er niet zo heel erg veel van."
Volgens voorzitter Gilles Moretton van de Franse tennisfederatie, organisator van Roland Garros, maakt Osaka een "fenomenale fout" met haar persboycot. "Dit kunnen we niet accepteren. We willen het tennis juist promoten." Toernooidirecteur Guy Forget zei "stomverbaasd" te zijn over de beslissing van de Japanse. "We zullen zien hoe ze zich gedraagt naarmate het toernooi vordert. Ze geeft hiermee in ieder geval geen positief signaal af."
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
7 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
1 dag geleden