Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic: praten met pers hoort bij de sport

Tennisser Djokovic: praten met pers hoort bij de sport

PARIJS (ANP) - Tennisster Naomi Osaka krijgt met haar boycot van de pers tijdens Roland Garros vooralsnog weinig steun van collega's. Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de mannen, begrijpt best dat de persconferenties lang niet altijd een pretje zijn voor sporters. "Maar het hoort er bij, het is onderdeel van het leven op de tour", zei de Serviër, nadat hij de halve finales had bereikt van het graveltoernooi in Belgrado.

Osaka kondigde donderdag aan dat ze tijdens Roland Garros uit protest niet op de verplichte persconferenties zal verschijnen. "Ik heb vaak het gevoel dat mensen niet geven om de geestelijke gezondheid van atleten. Dat geldt vooral als ik een persconferentie zie of er aan deelneem", aldus de viervoudig grandslamwinnares, die tweede staat op de wereldranglijst bij de vrouwen. De boetes, 20.000 dollar per keer, neemt de 23-jarige Japanse voor lief. Osaka sloeg in haar carrière al bijna 20 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar.

"Ze zal hier zo haar redenen voor hebben", zei Djokovic. "Ik begrijp dat persconferenties soms onplezierig kunnen zijn. Het is niet altijd leuk, zeker niet na een verloren partij. Maar we moeten het doen, anders krijgen we een boete."

De Nederlandse tennisster Kiki Bertens liet via haar coach Elise Tamaëla weten in Parijs "gewoon" haar persmomenten te doen. "En verder vindt ze er niet zo heel erg veel van."

Volgens voorzitter Gilles Moretton van de Franse tennisfederatie, organisator van Roland Garros, maakt Osaka een "fenomenale fout" met haar persboycot. "Dit kunnen we niet accepteren. We willen het tennis juist promoten." Toernooidirecteur Guy Forget zei "stomverbaasd" te zijn over de beslissing van de Japanse. "We zullen zien hoe ze zich gedraagt naarmate het toernooi vordert. Ze geeft hiermee in ieder geval geen positief signaal af."

Meer uit Sport

Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

1 uur geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

7 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

8 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

8 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

9 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

9 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

10 uur geleden