Tennisser Djokovic neemt gestopte rivaal Murray als coach
BELGRADO (ANP/AFP) - Novak Djokovic heeft de eerder dit jaar gestopte Andy Murray als coach in de arm genomen. De samenwerking gaat in vanaf de Australian Open, meldt de Servische tennisser. "Ik ben heel blij dat ik een van mijn grootste rivalen aan dezelfde kant van het net heb, dit keer als mijn coach", aldus de 24-voudig grandslamkampioen. "Ik kijk ernaar uit om het seizoen met Andy te beginnen en hem aan mijn zijde te hebben in Melbourne, waar we tijdens onze carrière veel uitzonderlijke momenten hebben gedeeld."
De Schot Murray nam afscheid na de Olympische Spelen in Parijs, waar hij strandde in de kwartfinales van het dubbelspel. Hij won twee keer Wimbledon en een keer de US Open. Hij veroverde twee keer olympisch goud in het enkelspel. Murray kampte veelvuldig met blessures. Eind juni liet hij zich nog opereren aan zijn rug.
Djokovic, de huidige nummer 7 van de wereld, en Murray stonden 36 keer tegenover elkaar, onder meer in de finales van Roland Garros, Australian Open en Wimbledon. De Serviër won 25 keer, Murray was elf keer de betere.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
7 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
9 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
13 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden