Tennisser Djokovic neemt gestopte rivaal Murray als coach
BELGRADO (ANP/AFP) - Novak Djokovic heeft de eerder dit jaar gestopte Andy Murray als coach in de arm genomen. De samenwerking gaat in vanaf de Australian Open, meldt de Servische tennisser. "Ik ben heel blij dat ik een van mijn grootste rivalen aan dezelfde kant van het net heb, dit keer als mijn coach", aldus de 24-voudig grandslamkampioen. "Ik kijk ernaar uit om het seizoen met Andy te beginnen en hem aan mijn zijde te hebben in Melbourne, waar we tijdens onze carrière veel uitzonderlijke momenten hebben gedeeld."
De Schot Murray nam afscheid na de Olympische Spelen in Parijs, waar hij strandde in de kwartfinales van het dubbelspel. Hij won twee keer Wimbledon en een keer de US Open. Hij veroverde twee keer olympisch goud in het enkelspel. Murray kampte veelvuldig met blessures. Eind juni liet hij zich nog opereren aan zijn rug.
Djokovic, de huidige nummer 7 van de wereld, en Murray stonden 36 keer tegenover elkaar, onder meer in de finales van Roland Garros, Australian Open en Wimbledon. De Serviër won 25 keer, Murray was elf keer de betere.
Meer uit Sport
MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
52 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
6 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
20 uur geleden