Tennisser Djokovic is na twee jaar leiding wereldranglijst kwijt
DUBAI (ANP) - Tennisser Novak Djokovic raakt na twee jaar de leiding op de wereldranglijst kwijt aan Daniil Medvedev. De Serviër verloor donderdag in Dubai in de kwartfinales van Jiri Vesely. De Tsjech won de partij in twee sets: 6-4 7-6 (4). Tegelijkertijd speelt Medvedev een toernooi in Acapulco. Omdat de Rus daar al in de kwartfinales staat heeft hij voldoende punten verzameld om de nieuwe nummer 1 van de wereld te worden.
Vesely, de nummer 123 van de wereld, brak meteen de opslag van Djokovic, maar na een break terug stond het bij 2-2 weer gelijk. In de zevende game volgde een nieuwe break door de Tsjech die de set vervolgens niet meer uit handen gaf. In de tweede set moest Djokovic zijn opslag in de zevende game prijs geven: 3-4. De Serviër brak terug naar 5-5, waarna niet veel later een tiebreak volgde. Die werd overtuigend gewonnen door Vesely: 7-4.
Voor Djokovic was het toernooi in Dubai zijn eerste in 2022. Hij speelde daarvoor zijn laatste officiële partij in december om de Daviscup in Madrid. In januari wilde hij op de Australian Open uitkomen, maar de autoriteiten stuurden Djokovic terug naar huis omdat hij niet gevaccineerd was tegen corona, een verplichting in Australië. Djokovic meende met een medische vrijstelling recht te hebben op deelname en miste de kans om zijn 21e grandslamtitel te behalen. Dat record werd nu behaald door de Spanjaard Rafael Nadal.
Medvedev, die het in Acapulco gaat opnemen tegen de Japanner Yoshihito Nishioka om een plaats bij de laatste 4, was op de Australian Open finalist tegen Nadal. De 26-jarige Rus won afgelopen najaar de US Open door Djokovic in de finale te verslaan. Hij is de derde Rus na Jevgeni Kafelnikov (1999) en Marat Safin (2000-01) die de wereldranglijst aanvoert, de 27e tennisser in totaal. Ook is hij de eerste tennisser sinds 2004 die de nummer 1 van de wereld is buiten de zogenoemde grote vier: Nadal, Djokovic, de Zwitser Roger Federer en de Schot Andy Murray. De laatste leider op de wereldranglijst buiten dit illustere viertal was de Amerikaan Andy Roddick begin 2004.
Djokovic stond in totaal 361 weken op de eerste plaats, dat is een record.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
4 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
7 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
10 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
10 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
15 uur geleden