Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic is na twee jaar leiding wereldranglijst kwijt

Tennisser Djokovic is na twee jaar leiding wereldranglijst kwijt

DUBAI (ANP) - Tennisser Novak Djokovic raakt na twee jaar de leiding op de wereldranglijst kwijt aan Daniil Medvedev. De Serviër verloor donderdag in Dubai in de kwartfinales van Jiri Vesely. De Tsjech won de partij in twee sets: 6-4 7-6 (4). Tegelijkertijd speelt Medvedev een toernooi in Acapulco. Omdat de Rus daar al in de kwartfinales staat heeft hij voldoende punten verzameld om de nieuwe nummer 1 van de wereld te worden.

Vesely, de nummer 123 van de wereld, brak meteen de opslag van Djokovic, maar na een break terug stond het bij 2-2 weer gelijk. In de zevende game volgde een nieuwe break door de Tsjech die de set vervolgens niet meer uit handen gaf. In de tweede set moest Djokovic zijn opslag in de zevende game prijs geven: 3-4. De Serviër brak terug naar 5-5, waarna niet veel later een tiebreak volgde. Die werd overtuigend gewonnen door Vesely: 7-4.

Voor Djokovic was het toernooi in Dubai zijn eerste in 2022. Hij speelde daarvoor zijn laatste officiële partij in december om de Daviscup in Madrid. In januari wilde hij op de Australian Open uitkomen, maar de autoriteiten stuurden Djokovic terug naar huis omdat hij niet gevaccineerd was tegen corona, een verplichting in Australië. Djokovic meende met een medische vrijstelling recht te hebben op deelname en miste de kans om zijn 21e grandslamtitel te behalen. Dat record werd nu behaald door de Spanjaard Rafael Nadal.

Medvedev, die het in Acapulco gaat opnemen tegen de Japanner Yoshihito Nishioka om een plaats bij de laatste 4, was op de Australian Open finalist tegen Nadal. De 26-jarige Rus won afgelopen najaar de US Open door Djokovic in de finale te verslaan. Hij is de derde Rus na Jevgeni Kafelnikov (1999) en Marat Safin (2000-01) die de wereldranglijst aanvoert, de 27e tennisser in totaal. Ook is hij de eerste tennisser sinds 2004 die de nummer 1 van de wereld is buiten de zogenoemde grote vier: Nadal, Djokovic, de Zwitser Roger Federer en de Schot Andy Murray. De laatste leider op de wereldranglijst buiten dit illustere viertal was de Amerikaan Andy Roddick begin 2004.

Djokovic stond in totaal 361 weken op de eerste plaats, dat is een record.

Meer uit Sport

De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

6 uur geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

7 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

9 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

9 uur geleden
Zilver voor judoka Spijkers op Grand Prix van Zagreb

ZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.

10 uur geleden
Littler houdt Noppert uit finale Grand Slam of Darts

WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.

13 uur geleden
Brand geeft met zege in veldrit Hamme mijlpaal extra glans

HAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.

13 uur geleden