Tennisser Djokovic is na twee jaar leiding wereldranglijst kwijt
DUBAI (ANP) - Tennisser Novak Djokovic raakt na twee jaar de leiding op de wereldranglijst kwijt aan Daniil Medvedev. De Serviër verloor donderdag in Dubai in de kwartfinales van Jiri Vesely. De Tsjech won de partij in twee sets: 6-4 7-6 (4). Tegelijkertijd speelt Medvedev een toernooi in Acapulco. Omdat de Rus daar al in de kwartfinales staat heeft hij voldoende punten verzameld om de nieuwe nummer 1 van de wereld te worden.
Vesely, de nummer 123 van de wereld, brak meteen de opslag van Djokovic, maar na een break terug stond het bij 2-2 weer gelijk. In de zevende game volgde een nieuwe break door de Tsjech die de set vervolgens niet meer uit handen gaf. In de tweede set moest Djokovic zijn opslag in de zevende game prijs geven: 3-4. De Serviër brak terug naar 5-5, waarna niet veel later een tiebreak volgde. Die werd overtuigend gewonnen door Vesely: 7-4.
Voor Djokovic was het toernooi in Dubai zijn eerste in 2022. Hij speelde daarvoor zijn laatste officiële partij in december om de Daviscup in Madrid. In januari wilde hij op de Australian Open uitkomen, maar de autoriteiten stuurden Djokovic terug naar huis omdat hij niet gevaccineerd was tegen corona, een verplichting in Australië. Djokovic meende met een medische vrijstelling recht te hebben op deelname en miste de kans om zijn 21e grandslamtitel te behalen. Dat record werd nu behaald door de Spanjaard Rafael Nadal.
Medvedev, die het in Acapulco gaat opnemen tegen de Japanner Yoshihito Nishioka om een plaats bij de laatste 4, was op de Australian Open finalist tegen Nadal. De 26-jarige Rus won afgelopen najaar de US Open door Djokovic in de finale te verslaan. Hij is de derde Rus na Jevgeni Kafelnikov (1999) en Marat Safin (2000-01) die de wereldranglijst aanvoert, de 27e tennisser in totaal. Ook is hij de eerste tennisser sinds 2004 die de nummer 1 van de wereld is buiten de zogenoemde grote vier: Nadal, Djokovic, de Zwitser Roger Federer en de Schot Andy Murray. De laatste leider op de wereldranglijst buiten dit illustere viertal was de Amerikaan Andy Roddick begin 2004.
Djokovic stond in totaal 361 weken op de eerste plaats, dat is een record.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
10 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
10 uur geleden