Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Djokovic doet niet mee aan US Open

Tennisser Djokovic doet niet mee aan US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Novak Djokovic doet niet mee aan de US Open, het grandslamtoernooi dat maandag begint in New York. Dat heeft de voormalig nummer 1 van de wereld zelf laten weten. Het probleem is zoals bekend dat Djokovic zich niet wil laten inenten tegen het coronavirus, een voorwaarde om de Verenigde Staten binnen te komen. Dat kostte hem al meerdere belangrijke wedstrijden.

"Verdrietig genoeg kan ik deze keer niet afreizen naar New York om aan de US Open mee te doen", zei Djokovic. "Ik dank iedereen die mij de afgelopen periode heeft gesteund en wens de wel aanwezige spelers veel succes. Ik zorg dat ik in goede conditie blijf en kijk met een positief gevoel naar de toekomst. En ik wacht op een kans om weer te gaan spelen."

De 21-voudige grandslamwinnaar kon ook al geen voorbereidingstoernooien spelen op het Amerikaanse hardcourt. Zijn laatste wedstrijd dateert van 10 juli, toen hij op het gras van Wimbledon de finale won van Nick Kyrgios.

Jammer

De organisatie achter het toernooi in New York noemde de absentie van Djokovic "ongelukkig" en meldde uit te kijken naar zijn terugkeer op Flushing Meadows volgend jaar. "Novak is een groot kampioen en het is erg jammer dat hij niet kan meedoen aan de US Open van 2022, omdat hij het land niet in mag vanwege het vaccinatiebeleid van de federale overheid voor niet-Amerikaanse burgers", schreef toernooidirecteur Stacey Allaster in een verklaring op de website van de US Open. "We kijken ernaar uit om Novak weer te verwelkomen op de US Open van 2023."

Djokovic won de US Open drie keer, in 2011, 2015 en 2018. Vorig jaar verloor de 35-jarige Serviër in de finale van de Rus Daniil Medvedev.

Meer uit Sport

Oud-kampioen Martín en TT-winnaar Ogura naar MotoGP-team Yamaha

GERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.

3 uur geleden
Oranje arriveert na WK-uitschakeling woensdagavond al op Schiphol

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal keert na de uitschakeling tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal woensdagavond rond 22.50 uur al terug op Schiphol. Dat meldt voetbalbond KNVB. Aanvankelijk zou de selectie van de vertrekkende bondscoach Ronald Koeman donderdag om 01.30 uur landen.

10 uur geleden
Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

11 uur geleden
Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

14 uur geleden
Koeman stopt na 64 interlands als bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.

15 uur geleden
Williams direct uitgeschakeld bij rentree op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.

15 uur geleden
Griekspoor strandt opnieuw in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.

17 uur geleden