Tennisser Djokovic bereikt finale bij rentree in Tel Aviv
TEL AVIV (ANP) - Novak Djokovic heeft zich geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Tel Aviv. De 35-jarige Serviër, als eerste geplaatst op het toernooi in Israël, won in de halve finale in twee sets van de Rus Roman Safioellin: 6-1 7-6 (3).
Voor Djokovic is het het eerste toernooi op de ATP Tour sinds hij het grandslamtoernooi van Wimbledon won in juli. Djokovic miste daarna veel toernooien in Noord-Amerika, waaronder de US Open, omdat hij zich niet heeft laten inenten tegen het coronavirus. Daardoor kon hij niet naar de Verenigde Staten en Canada reizen.
Djokovic, die is afgezakt naar de zevende plek op de wereldranglijst, treft in de finale de winnaar van de partij tussen de Fransman Constant Lestienne en de als tweede geplaatste Kroaat Marin Cilic.
De finale van het toernooi van Sofia gaat tussen de Deen Holger Rune en de Zwitser Marc-Andrea Hüsler. De Zwitserse nummer 95 van de wereld verraste de als vierde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 7-6 (5) 7-5. Rune knokte zich terug tegen Jannik Sinner. De als eerste geplaatste Italiaan moest in de derde set na een val opgeven. Het stond toen 5-7 6-4 5-2 voor Rune.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.
31 minuten geledenMIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
2 uur geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
23 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geleden