Tennisser Dimitrov voor achtste keer in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Grigor Dimitrov maakt over twee maanden voor de achtste keer zijn opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. De Bulgaarse tennisser, 28 jaar oud, debuteerde al op 17-jarige leeftijd in Ahoy. Hij is momenteel de nummer 20 van de wereld.
"Dimitrov en het toernooi hebben een speciale band", aldus toernooidirecteur Richard Krajicek. "Vanaf zijn debuut in 2009, waarin hij als toptalent bij ons een van de eerste kansen kreeg om zich op ATP-niveau te bewijzen, komt hij hier graag. Hij is erop gebrand om de titel te veroveren, zeker omdat hij in 2018 de finale haalde. Het is bovendien een van de publiekslievelingen in Rotterdam, dus het is mooi dat hij er weer bij is."
Eerder maakte het grootste tennistoernooi van Nederland al de komst van Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas en Stan Wawrinka bekend. De 47e editie van het indoorevenement heeft van 10 tot en met 16 februari plaats.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
11 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
12 uur geleden