Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Dimitrov schakelt favoriet Alcaraz uit in Shanghai

Tennisser Dimitrov schakelt favoriet Alcaraz uit in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de vierde ronde van het masterstoernooi van Shanghai gestrand. De Spaanse nummer 2 van de wereld verloor in drie sets van de Bulgaar Grigor Dimitrov: 7-5 2-6 4-6.

Alcaraz sprak na zijn overwinning op de Brit Daniel Evans (7-6 6-4) in de vorige ronde al over "een hele zware wedstrijd". Tegen Dimitrov had de 20-jarige Spanjaard het opnieuw vanaf de eerste set lastig. De nummer 1 van de plaatsingslijst leverde in de vijfde game zijn opslag in, maar haalde daarna met twee breaks alsnog de set binnen.

Alcaraz verloor in de tweede set meteen zijn eerste servicegame en dit keer wist hij de break niet meer goed te maken. Dimitrov brak zijn opslag nog een keer op 4-2 en maakte de set op eigen service af. Ook in de derde set nam de mondiale nummer 19 snel het initiatief met een break op 1-1 en gaf zijn voorsprong niet meer uit handen. Op 5-4 benutte hij zijn tweede matchpoint.

Reactie Alcaraz

"Hij was vandaag van een ander niveau, deze Grigor", keek Alcaraz na afloop terug. "Ik was alleen maar aan het verdedigen. Ik wist mezelf niet in de positie te brengen om aan te vallen."

Dimitrov, die voor het laatst een ATP-toernooi won in 2017, had een duidelijk strijdplan tegen Alcaraz. "Ik wist dat ik hem constant onder druk moest zetten. Zelfs als het minder ging en mijn slagen niet goed genoeg waren, moest ik het hem oncomfortabel maken", aldus de Bulgaar.

Jarry

Dimitrov treft in de kwartfinale Nicolás Jarry uit Chili. De nummer 22 van de wereldranglijst versloeg de Argentijn Diego Schwartzman met 6-3 5-7 6-3.

Meer uit Sport

Kickboksers Rigters en Ben Saddik tegenover elkaar op Glory

ROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

3 minuten geleden
Tennisster Lamens klimt op wereldranglijst naar 61e plaats

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland door op EK na ruime zege op Wales

SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.

12 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz en wint eerste titel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.

14 uur geleden
Volleybalsters na nederlaag tegen Italië klaar in Nations League

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)

17 uur geleden
Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

CHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.

17 uur geleden
Motorcrosser Vlaanderen derde in Grote Prijs van Finland

IITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.

17 uur geleden