Tennisser De Jong ziet zege op Australian Open als doorbraak
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong ziet zijn zege op de Australian Open als een doorbraak in zijn loopbaan. De nummer 148 van de wereld versloeg bij zijn debuut op grandslamniveau de Argentijn Pedro Cachín in vier sets.
"Ik beschouw dit echt als een doorbraakmoment en daar ben ik hartstikke trots op. Mijn telefoon overstroomt met berichten", zei de 23-jarige De Jong, die de afgelopen dagen al drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, telefonisch vanuit Melbourne.
De Jong oogde in de eerste set wat onwennig en moest die set aan Cáchin laten. De drie daaropvolgende sets gingen naar de Nederlander, die het overtuigend afmaakte (4-6 6-2 6-3 6-4). "Ik begon totaal niet goed en zat er niet lekker in. Voor de wedstrijd werd ik plotseling heel zenuwachtig, waardoor mijn benen niet los waren. Maar na de eerste set ben ik wat aanvallender gaan tennissen en dat heeft geloond. Ik wilde van mijn debuut genieten, maar deze wedstrijd ook koste wat kost winnen", aldus De Jong. "Het zorgde wel voor een ander soort druk, omdat ik niet tegen een wereldtopper speelde, maar tegen iemand die de laatste tijd niet heel veel heeft gewonnen."
Investeren
De Nederlander heeft al bijna 110.000 euro bij elkaar geslagen aan prijzengeld. "Dat biedt mij weer mogelijkheden voor dit seizoen. Nu kan ik investeren, bijvoorbeeld in een fysieke trainer die wat vaker meegaat op reis."
Woensdag staat De Jong tegenover de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld en een kanshebber voor de titel in Melbourne. Die ervaring hoopt hij te kunnen delen met zijn ouders, die nu nog in Nederland zijn. "Ik zou ze er heel graag bij hebben en ik weet zeker dat dat ook in hun koppie omgaat. Mijn vader werkt bij Singapore Airlines, dus het is wat makkelijker om aan tickets te komen. Daar ga ik ze zeker even over bellen."
Kwalificatiewedstrijden
De Jong speelde de afgelopen dagen drie kwalificatiewedstrijden. "Mijn lichaam moet echt even in de herstelmodus. Na het bereiken van het hoofdtoernooi heb ik een dinerbon gekregen, dus morgen gaan we dit even goed vieren. Ik heb nu iets langer om hiervan te genieten dan van het bereiken van het hoofdtoernooi. En dan moet ik maar eens trainingen in gaan boeken in de grote stadions, want daar heb ik nog nooit gestaan."
De Jong veroverde eind vorig jaar in Amstelveen de Nederlandse titel. Hij had nog nooit een wedstrijd gewonnen op het hoogste niveau: de grand slams of ATP-toernooien.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
10 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
10 uur geleden