Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser De Jong ziet zege op Australian Open als doorbraak

Tennisser De Jong ziet zege op Australian Open als doorbraak

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong ziet zijn zege op de Australian Open als een doorbraak in zijn loopbaan. De nummer 148 van de wereld versloeg bij zijn debuut op grandslamniveau de Argentijn Pedro Cachín in vier sets.

"Ik beschouw dit echt als een doorbraakmoment en daar ben ik hartstikke trots op. Mijn telefoon overstroomt met berichten", zei de 23-jarige De Jong, die de afgelopen dagen al drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, telefonisch vanuit Melbourne.

De Jong oogde in de eerste set wat onwennig en moest die set aan Cáchin laten. De drie daaropvolgende sets gingen naar de Nederlander, die het overtuigend afmaakte (4-6 6-2 6-3 6-4). "Ik begon totaal niet goed en zat er niet lekker in. Voor de wedstrijd werd ik plotseling heel zenuwachtig, waardoor mijn benen niet los waren. Maar na de eerste set ben ik wat aanvallender gaan tennissen en dat heeft geloond. Ik wilde van mijn debuut genieten, maar deze wedstrijd ook koste wat kost winnen", aldus De Jong. "Het zorgde wel voor een ander soort druk, omdat ik niet tegen een wereldtopper speelde, maar tegen iemand die de laatste tijd niet heel veel heeft gewonnen."

Investeren

De Nederlander heeft al bijna 110.000 euro bij elkaar geslagen aan prijzengeld. "Dat biedt mij weer mogelijkheden voor dit seizoen. Nu kan ik investeren, bijvoorbeeld in een fysieke trainer die wat vaker meegaat op reis."

Woensdag staat De Jong tegenover de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld en een kanshebber voor de titel in Melbourne. Die ervaring hoopt hij te kunnen delen met zijn ouders, die nu nog in Nederland zijn. "Ik zou ze er heel graag bij hebben en ik weet zeker dat dat ook in hun koppie omgaat. Mijn vader werkt bij Singapore Airlines, dus het is wat makkelijker om aan tickets te komen. Daar ga ik ze zeker even over bellen."

Kwalificatiewedstrijden

De Jong speelde de afgelopen dagen drie kwalificatiewedstrijden. "Mijn lichaam moet echt even in de herstelmodus. Na het bereiken van het hoofdtoernooi heb ik een dinerbon gekregen, dus morgen gaan we dit even goed vieren. Ik heb nu iets langer om hiervan te genieten dan van het bereiken van het hoofdtoernooi. En dan moet ik maar eens trainingen in gaan boeken in de grote stadions, want daar heb ik nog nooit gestaan."

De Jong veroverde eind vorig jaar in Amstelveen de Nederlandse titel. Hij had nog nooit een wedstrijd gewonnen op het hoogste niveau: de grand slams of ATP-toernooien.

Meer uit Sport

Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

48 minuten geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

1 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

2 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

3 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

4 uur geleden
Brons voor turner De Veer aan rekstok bij World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.

5 uur geleden
Swiatek verrassend onderuit tegen Kostjoek op Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.

7 uur geleden