Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser De Jong ziet zege op Australian Open als doorbraak

Tennisser De Jong ziet zege op Australian Open als doorbraak

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong ziet zijn zege op de Australian Open als een doorbraak in zijn loopbaan. De nummer 148 van de wereld versloeg bij zijn debuut op grandslamniveau de Argentijn Pedro Cachín in vier sets.

"Ik beschouw dit echt als een doorbraakmoment en daar ben ik hartstikke trots op. Mijn telefoon overstroomt met berichten", zei de 23-jarige De Jong, die de afgelopen dagen al drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, telefonisch vanuit Melbourne.

De Jong oogde in de eerste set wat onwennig en moest die set aan Cáchin laten. De drie daaropvolgende sets gingen naar de Nederlander, die het overtuigend afmaakte (4-6 6-2 6-3 6-4). "Ik begon totaal niet goed en zat er niet lekker in. Voor de wedstrijd werd ik plotseling heel zenuwachtig, waardoor mijn benen niet los waren. Maar na de eerste set ben ik wat aanvallender gaan tennissen en dat heeft geloond. Ik wilde van mijn debuut genieten, maar deze wedstrijd ook koste wat kost winnen", aldus De Jong. "Het zorgde wel voor een ander soort druk, omdat ik niet tegen een wereldtopper speelde, maar tegen iemand die de laatste tijd niet heel veel heeft gewonnen."

Investeren

De Nederlander heeft al bijna 110.000 euro bij elkaar geslagen aan prijzengeld. "Dat biedt mij weer mogelijkheden voor dit seizoen. Nu kan ik investeren, bijvoorbeeld in een fysieke trainer die wat vaker meegaat op reis."

Woensdag staat De Jong tegenover de Italiaan Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld en een kanshebber voor de titel in Melbourne. Die ervaring hoopt hij te kunnen delen met zijn ouders, die nu nog in Nederland zijn. "Ik zou ze er heel graag bij hebben en ik weet zeker dat dat ook in hun koppie omgaat. Mijn vader werkt bij Singapore Airlines, dus het is wat makkelijker om aan tickets te komen. Daar ga ik ze zeker even over bellen."

Kwalificatiewedstrijden

De Jong speelde de afgelopen dagen drie kwalificatiewedstrijden. "Mijn lichaam moet echt even in de herstelmodus. Na het bereiken van het hoofdtoernooi heb ik een dinerbon gekregen, dus morgen gaan we dit even goed vieren. Ik heb nu iets langer om hiervan te genieten dan van het bereiken van het hoofdtoernooi. En dan moet ik maar eens trainingen in gaan boeken in de grote stadions, want daar heb ik nog nooit gestaan."

De Jong veroverde eind vorig jaar in Amstelveen de Nederlandse titel. Hij had nog nooit een wedstrijd gewonnen op het hoogste niveau: de grand slams of ATP-toernooien.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

6 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

9 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

11 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

12 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

13 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

14 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

14 uur geleden