Tennisser De Jong treft Zverev en haalt bij winst top 100
HAMBURG (ANP) - Tennisser Jesper de Jong neemt het in de eerste ronde van het ATP-toernooi van Hamburg op tegen Alexander Zverev, de nummer 4 van de wereld. Mocht De Jong voor een stunt zorgen, dan is het bereiken van de mondiale top 100 zijn bonus. Dat blijkt uit de nieuwe wereldranglijst, die maandag is gepubliceerd.
De 24-jarige De Jong is vanaf maandag de nummer 114 van de wereld, zijn hoogste ranking ooit. Hij kan de derde Nederlander in de top 100 worden, na Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp.
De Jong won afgelopen weekend twee kwalificatiewedstrijden in Hamburg.
Zverev
De deelname van Zverev is nog niet helemaal zeker, aangezien de Duitser op Wimbledon een knieblessure opliep. "Als het een ander toernooi was geweest, dan zou ik het niet proberen. Maar dit is mijn thuis, hier ben ik mijn carrière begonnen. Maar ik kan het meeste doen", liet Zverev dit weekend optekenen.
Het duel tussen Zverev en De Jong wordt dinsdag of woensdag gespeeld.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
2 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
4 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
5 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden