Tennisser De Jong treft Zverev en haalt bij winst top 100
HAMBURG (ANP) - Tennisser Jesper de Jong neemt het in de eerste ronde van het ATP-toernooi van Hamburg op tegen Alexander Zverev, de nummer 4 van de wereld. Mocht De Jong voor een stunt zorgen, dan is het bereiken van de mondiale top 100 zijn bonus. Dat blijkt uit de nieuwe wereldranglijst, die maandag is gepubliceerd.
De 24-jarige De Jong is vanaf maandag de nummer 114 van de wereld, zijn hoogste ranking ooit. Hij kan de derde Nederlander in de top 100 worden, na Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp.
De Jong won afgelopen weekend twee kwalificatiewedstrijden in Hamburg.
Zverev
De deelname van Zverev is nog niet helemaal zeker, aangezien de Duitser op Wimbledon een knieblessure opliep. "Als het een ander toernooi was geweest, dan zou ik het niet proberen. Maar dit is mijn thuis, hier ben ik mijn carrière begonnen. Maar ik kan het meeste doen", liet Zverev dit weekend optekenen.
Het duel tussen Zverev en De Jong wordt dinsdag of woensdag gespeeld.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
17 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
17 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden