Tennisser De Jong treft Zverev en haalt bij winst top 100
HAMBURG (ANP) - Tennisser Jesper de Jong neemt het in de eerste ronde van het ATP-toernooi van Hamburg op tegen Alexander Zverev, de nummer 4 van de wereld. Mocht De Jong voor een stunt zorgen, dan is het bereiken van de mondiale top 100 zijn bonus. Dat blijkt uit de nieuwe wereldranglijst, die maandag is gepubliceerd.
De 24-jarige De Jong is vanaf maandag de nummer 114 van de wereld, zijn hoogste ranking ooit. Hij kan de derde Nederlander in de top 100 worden, na Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp.
De Jong won afgelopen weekend twee kwalificatiewedstrijden in Hamburg.
Zverev
De deelname van Zverev is nog niet helemaal zeker, aangezien de Duitser op Wimbledon een knieblessure opliep. "Als het een ander toernooi was geweest, dan zou ik het niet proberen. Maar dit is mijn thuis, hier ben ik mijn carrière begonnen. Maar ik kan het meeste doen", liet Zverev dit weekend optekenen.
Het duel tussen Zverev en De Jong wordt dinsdag of woensdag gespeeld.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
33 minuten geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
8 uur geleden