Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100

Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100

MALAGA (ANP) - Tennisser Jesper de Jong sluit het seizoen na het bereiken van de eindstrijd van de Davis Cup af buiten de mondiale top 100. De nummer 3 van Nederland heeft zich afgemeld voor het challengertoernooi in het Portugese Maia van deze week. De Jong had zich in Maia willen verzekeren van een plek in de top 100 en daarmee deelname aan de Australian Open, begin 2025.

"Het is een slopende en enerverende week geweest op de Davis Cup Finals. En het toernooi in Portugal is op gravel, dus ik heb geen voorbereiding gehad. En ik had dinsdag al moeten spelen", aldus De Jong (24).

De nummer 111 van de wereld voegde het toernooi aanvankelijk aan zijn schema toe om eind dit jaar nog bij de beste honderd tennissers te horen of iets dichter bij de top 100 te komen, om daarmee het hoofdtoernooi van de Australian Open veilig te stellen. Nu is hij veroordeeld tot de kwalificaties.

De Nederlandse tennisploeg baarde afgelopen week opzien door Spanje en Duitsland te verslaan in respectievelijk de kwartfinale en halve eindstrijd. In de finale was Italië zondag duidelijk te sterk. De Jong kwam niet in actie in Málaga.

Voor Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zou de Davis Cup sowieso al het laatste toernooi van het jaar zijn.

Meer uit Sport

Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

2 uur geleden
Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

9 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

1 dag geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

1 dag geleden