Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100

Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100

MALAGA (ANP) - Tennisser Jesper de Jong sluit het seizoen na het bereiken van de eindstrijd van de Davis Cup af buiten de mondiale top 100. De nummer 3 van Nederland heeft zich afgemeld voor het challengertoernooi in het Portugese Maia van deze week. De Jong had zich in Maia willen verzekeren van een plek in de top 100 en daarmee deelname aan de Australian Open, begin 2025.

"Het is een slopende en enerverende week geweest op de Davis Cup Finals. En het toernooi in Portugal is op gravel, dus ik heb geen voorbereiding gehad. En ik had dinsdag al moeten spelen", aldus De Jong (24).

De nummer 111 van de wereld voegde het toernooi aanvankelijk aan zijn schema toe om eind dit jaar nog bij de beste honderd tennissers te horen of iets dichter bij de top 100 te komen, om daarmee het hoofdtoernooi van de Australian Open veilig te stellen. Nu is hij veroordeeld tot de kwalificaties.

De Nederlandse tennisploeg baarde afgelopen week opzien door Spanje en Duitsland te verslaan in respectievelijk de kwartfinale en halve eindstrijd. In de finale was Italië zondag duidelijk te sterk. De Jong kwam niet in actie in Málaga.

Voor Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zou de Davis Cup sowieso al het laatste toernooi van het jaar zijn.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

4 minuten geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

46 minuten geleden
Schaatsster Conijn verlaat uit protest NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.

59 minuten geleden
Schaatser Hollaar wint 500 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).

3 uur geleden
Schaatsster Veen wint 500 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).

3 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Thailand

BURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.

5 uur geleden
Verhoeven neemt het op tegen Usyk in strijd om wereldtitel boksen

AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.

18 uur geleden