Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100

Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100

MALAGA (ANP) - Tennisser Jesper de Jong sluit het seizoen na het bereiken van de eindstrijd van de Davis Cup af buiten de mondiale top 100. De nummer 3 van Nederland heeft zich afgemeld voor het challengertoernooi in het Portugese Maia van deze week. De Jong had zich in Maia willen verzekeren van een plek in de top 100 en daarmee deelname aan de Australian Open, begin 2025.

"Het is een slopende en enerverende week geweest op de Davis Cup Finals. En het toernooi in Portugal is op gravel, dus ik heb geen voorbereiding gehad. En ik had dinsdag al moeten spelen", aldus De Jong (24).

De nummer 111 van de wereld voegde het toernooi aanvankelijk aan zijn schema toe om eind dit jaar nog bij de beste honderd tennissers te horen of iets dichter bij de top 100 te komen, om daarmee het hoofdtoernooi van de Australian Open veilig te stellen. Nu is hij veroordeeld tot de kwalificaties.

De Nederlandse tennisploeg baarde afgelopen week opzien door Spanje en Duitsland te verslaan in respectievelijk de kwartfinale en halve eindstrijd. In de finale was Italië zondag duidelijk te sterk. De Jong kwam niet in actie in Málaga.

Voor Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zou de Davis Cup sowieso al het laatste toernooi van het jaar zijn.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

7 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden