Tennisser De Jong mist na bereiken finale Davis Cup top 100
MALAGA (ANP) - Tennisser Jesper de Jong sluit het seizoen na het bereiken van de eindstrijd van de Davis Cup af buiten de mondiale top 100. De nummer 3 van Nederland heeft zich afgemeld voor het challengertoernooi in het Portugese Maia van deze week. De Jong had zich in Maia willen verzekeren van een plek in de top 100 en daarmee deelname aan de Australian Open, begin 2025.
"Het is een slopende en enerverende week geweest op de Davis Cup Finals. En het toernooi in Portugal is op gravel, dus ik heb geen voorbereiding gehad. En ik had dinsdag al moeten spelen", aldus De Jong (24).
De nummer 111 van de wereld voegde het toernooi aanvankelijk aan zijn schema toe om eind dit jaar nog bij de beste honderd tennissers te horen of iets dichter bij de top 100 te komen, om daarmee het hoofdtoernooi van de Australian Open veilig te stellen. Nu is hij veroordeeld tot de kwalificaties.
De Nederlandse tennisploeg baarde afgelopen week opzien door Spanje en Duitsland te verslaan in respectievelijk de kwartfinale en halve eindstrijd. In de finale was Italië zondag duidelijk te sterk. De Jong kwam niet in actie in Málaga.
Voor Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zou de Davis Cup sowieso al het laatste toernooi van het jaar zijn.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
13 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
16 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geleden