Tennisser Coric bekroond voor comeback van het jaar
LONDEN (ANP) - Tennisser Borna Coric krijgt bij de ATP Awards de prijs voor de comeback van het jaar. De 26-jarige Kroaat kreeg in de stemming door zijn collega's de voorkeur boven de Oostenrijker Dominic Thiem, de Zwitser Stan Wawrinka en de Chinees Wu Yibing.
Coric stond van maart 2021 tot maart 2022 aan de kant. De rentree van de Kroaat ging aanvankelijk moeizaam met acht nederlagen in tien partijen, maar daarna ging het beter. Hij schreef het masterstoernooi in Cincinnati op zijn naam door in de finale de Griek Stefanos Tsitsipas te verslaan. In november bereikte hij met Kroatië de halve finales van de Daviscup Finals en hij sloot het jaar af als de nummer 26 van de wereldranglijst.
"Dit betekent natuurlijk veel voor me na een heel heel zwaar seizoen en na mijn schouderoperatie", reageerde Coric. "Dus ik wil iedereen oprecht bedanken. Hopelijk wordt volgend seizoen nog beter."
Eerder kreeg Rafael Nadal de publieksprijs en ging de prijs voor nieuwkomer van het jaar naar de Deen Holger Rune. De Australiërs Nick Kyrgios en Thanasi Kokkinakis werden door de tennisfans gekozen tot favoriete dubbel.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
13 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
17 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
21 uur geleden