Tennisser Cilic voor het eerst in drie jaar weer in ATP-finale
STUTTGART (ANP) - Tennisser Marin Cilic heeft zich voor het eerst in drie jaar weer eens geplaatst voor een finale van een ATP-toernooi. De Kroaat bereikte de eindstrijd van het grastoernooi van Stuttgart door een zege op de Oostenrijker Jurij Rodionov, die opgaf bij 6-3 en 1-0 voor Cilic.
De 32-jarige Cilic, de mondiale nummer 47, stond in 2018 op het gras van Queen's voor het laatst in de finale. Hij versloeg toen Nick Kyrgios in twee tiebreaks.
In de finale neemt Cilic het op tegen de Canadees Félix Auger-Aliassime (20), die opgaat voor zijn eerste ATP-titel. De nummer 21 van de wereld, die bij de laatste vier de Amerikaan Sam Querrey met 6-4 7-5 versloeg, verloor al zeven keer een finale.
Stuttgart is het enige toernooi dat deze week gespeeld wordt op de ATP Tour. Het grastoernooi van Rosmalen, dat deze week zou plaatsvinden, werd van de kalender geschrapt.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
12 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
23 uur geleden