Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Cilic sluit op grand slams aan bij 'Big Four'

Tennisser Cilic sluit op grand slams aan bij 'Big Four'

PARIJS (ANP) - Tennisser Marin Cilic heeft als vijfde nog actieve speler op alle grandslamtoernooien minimaal de halve finales bereikt. De Kroaat versloeg woensdagavond de Rus Andrej Roeblev in de kwartfinales van Roland Garros en voegde zich daardoor bij de zogenoemde 'Big Four', bestaande uit Rafael Nadal, Novak Djokovic, Roger Federer en Andy Murray, die al eerder op alle grand slams zo ver kwamen.

"Het is een fantastische prestatie om daarbij te horen", zei Cilic, die bij de Australian Open van 2018 de finale haalde. Een jaar eerder stond hij al in de eindstrijd van Wimbledon, maar hij verloor beide grandslamfinales.

"Deze mannen presteren al jaren op de top van hun kunnen. Als ik naar mijn eigen loopbaan kijk, dan heb ik een aantal grote successen gehad en ook veel gewonnen. Maar in vergelijking met die toppers was ik niet zo constant. Ik had drie, vier goede seizoenen die ongelooflijk goed waren. Maar daarna was het af en aan."

Buiten de schijnwerpers

De Kroaat stond bij de Australian Open van 2010 voor het eerst in de halve finales van een grand slam. Vier jaar later greep hij zijn eerste en vooralsnog enige overwinning op een grandslamtoernooi, toen hij de US Open op zijn naam schreef.

De afgelopen jaren stond de voormalig nummer 3 van de wereld buiten de schijnwerpers. "Dat was de afgelopen twee jaar fantastisch. Ik was blij met minder persconferenties. Elk toernooi was makkelijk, er was geen pers", grapte hij daarover. "Ik probeer elke dag mijn kansen te benutten. Elke dag, elke wedstrijd doe ik mijn best zodat ik achteraf trots kan zijn. Als dat betekent dat ik meer persconferenties moet doen, is dat natuurlijk prima", zei Cilic lachend.

De 33-jarige Kroaat neemt het in de halve finales van Roland Garros op tegen de Noor Casper Ruud, die voor het eerst de laatste vier op een grand slam haalde door Holge Rune uit Denemarken te verslaan.

Meer uit Sport

Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

2 uur geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

2 uur geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

4 uur geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

4 uur geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

5 uur geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

7 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

8 uur geleden