Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Cilic sluit op grand slams aan bij 'Big Four'

Tennisser Cilic sluit op grand slams aan bij 'Big Four'

PARIJS (ANP) - Tennisser Marin Cilic heeft als vijfde nog actieve speler op alle grandslamtoernooien minimaal de halve finales bereikt. De Kroaat versloeg woensdagavond de Rus Andrej Roeblev in de kwartfinales van Roland Garros en voegde zich daardoor bij de zogenoemde 'Big Four', bestaande uit Rafael Nadal, Novak Djokovic, Roger Federer en Andy Murray, die al eerder op alle grand slams zo ver kwamen.

"Het is een fantastische prestatie om daarbij te horen", zei Cilic, die bij de Australian Open van 2018 de finale haalde. Een jaar eerder stond hij al in de eindstrijd van Wimbledon, maar hij verloor beide grandslamfinales.

"Deze mannen presteren al jaren op de top van hun kunnen. Als ik naar mijn eigen loopbaan kijk, dan heb ik een aantal grote successen gehad en ook veel gewonnen. Maar in vergelijking met die toppers was ik niet zo constant. Ik had drie, vier goede seizoenen die ongelooflijk goed waren. Maar daarna was het af en aan."

Buiten de schijnwerpers

De Kroaat stond bij de Australian Open van 2010 voor het eerst in de halve finales van een grand slam. Vier jaar later greep hij zijn eerste en vooralsnog enige overwinning op een grandslamtoernooi, toen hij de US Open op zijn naam schreef.

De afgelopen jaren stond de voormalig nummer 3 van de wereld buiten de schijnwerpers. "Dat was de afgelopen twee jaar fantastisch. Ik was blij met minder persconferenties. Elk toernooi was makkelijk, er was geen pers", grapte hij daarover. "Ik probeer elke dag mijn kansen te benutten. Elke dag, elke wedstrijd doe ik mijn best zodat ik achteraf trots kan zijn. Als dat betekent dat ik meer persconferenties moet doen, is dat natuurlijk prima", zei Cilic lachend.

De 33-jarige Kroaat neemt het in de halve finales van Roland Garros op tegen de Noor Casper Ruud, die voor het eerst de laatste vier op een grand slam haalde door Holge Rune uit Denemarken te verslaan.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

7 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

9 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

11 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

12 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

13 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

14 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden