Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Cilic sluit op grand slams aan bij 'Big Four'

Tennisser Cilic sluit op grand slams aan bij 'Big Four'

PARIJS (ANP) - Tennisser Marin Cilic heeft als vijfde nog actieve speler op alle grandslamtoernooien minimaal de halve finales bereikt. De Kroaat versloeg woensdagavond de Rus Andrej Roeblev in de kwartfinales van Roland Garros en voegde zich daardoor bij de zogenoemde 'Big Four', bestaande uit Rafael Nadal, Novak Djokovic, Roger Federer en Andy Murray, die al eerder op alle grand slams zo ver kwamen.

"Het is een fantastische prestatie om daarbij te horen", zei Cilic, die bij de Australian Open van 2018 de finale haalde. Een jaar eerder stond hij al in de eindstrijd van Wimbledon, maar hij verloor beide grandslamfinales.

"Deze mannen presteren al jaren op de top van hun kunnen. Als ik naar mijn eigen loopbaan kijk, dan heb ik een aantal grote successen gehad en ook veel gewonnen. Maar in vergelijking met die toppers was ik niet zo constant. Ik had drie, vier goede seizoenen die ongelooflijk goed waren. Maar daarna was het af en aan."

Buiten de schijnwerpers

De Kroaat stond bij de Australian Open van 2010 voor het eerst in de halve finales van een grand slam. Vier jaar later greep hij zijn eerste en vooralsnog enige overwinning op een grandslamtoernooi, toen hij de US Open op zijn naam schreef.

De afgelopen jaren stond de voormalig nummer 3 van de wereld buiten de schijnwerpers. "Dat was de afgelopen twee jaar fantastisch. Ik was blij met minder persconferenties. Elk toernooi was makkelijk, er was geen pers", grapte hij daarover. "Ik probeer elke dag mijn kansen te benutten. Elke dag, elke wedstrijd doe ik mijn best zodat ik achteraf trots kan zijn. Als dat betekent dat ik meer persconferenties moet doen, is dat natuurlijk prima", zei Cilic lachend.

De 33-jarige Kroaat neemt het in de halve finales van Roland Garros op tegen de Noor Casper Ruud, die voor het eerst de laatste vier op een grand slam haalde door Holge Rune uit Denemarken te verslaan.

Meer uit Sport

Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

5 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

6 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

10 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

10 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

14 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

16 uur geleden