Tennisser Chatsjanov terug naar Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft weer twee spelers toegevoegd aan het deelnemersveld van het ABN AMRO-tennistoernooi van Rotterdam. De Rus Karen Chatsjanov en de Canadees Felix Auger-Aliassime keren terug naar Ahoy, waar van 8 tot en met 16 februari wordt gestreden om een ATP-titel.
"Felix Auger-Aliassime wordt gezien als een van de allergrootste talenten van dit moment. Met drie finaleplaatsen heeft hij in 2019 een enorme sprong gemaakt. Zijn 21e plaats op de wereldranglijst is op deze leeftijd echt een topprestatie", lichtte Krajicek toe. Auger-Aliassime is 19 jaar en speelde dit jaar finales in Rio, Lyon en Stuttgart.
Chatsjanov (23) heeft al vier titels gewonnen en stond dit jaar al even achtste op de wereldranglijst. Krajicek: "Hij is al een stapje verder, maar mag met zijn 23 jaar ook nog steeds als een toptalent worden gezien." Chatsjanov heeft iets recht te zetten in Rotterdam. Dit jaar verloor hij er in de eerste ronde van Tallon Griekspoor.
Eerder werd al de komst van onder anderen de Rus Daniil Medvedev, de Griek Stefanos Tsitsipas en de Zwitser Stan Wawrinka bekendgemaakt.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
58 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
6 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
9 uur geleden