Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Chatsjanov stuit opmars Kyrgios

Tennisser Chatsjanov stuit opmars Kyrgios

NEW YORK (ANP) - De Russische tennisser Karen Chatsjanov heeft voor het eerst de halve finales bereikt op een grandslamtoernooi. De nummer 27 van de plaatsingslijst versloeg op de US Open in een lange vijfsetter Nick Kyrgios, de Australiër die inmiddels als favoriet werd gezien. De setstanden waren 7-5 4-6 7-5 6-7 (3) 6-4.

De 26-jarige Chatsjanov gaat strijden met de Noor Casper Ruud om een plaats in de finale van het laatste grandslamtoernooi van dit jaar. Kyrgios, als 23e geplaatst en afgelopen zomer finalist op Wimbledon, had in de vorige ronde nog de Russische titelverdediger Daniil Medvedev verslagen.

Chatsjanov was de beste op de beslissende momenten. Zo redde hij zich zeven keer bij de negen breakpoints tegen, vaak dankzij zijn snoeiharde opslag. "Het was een knettergekke partij, zoals ik verwacht had", zei de Rus, die het publiek niet mee had. "Ik ben altijd klaar om te rennen en te knokken, om vijf sets te spelen. We hebben er weer een partij van bijna 4 uur opzitten. Dat is ook de enige manier om Nick te verslaan, denk ik."

Pijnlijke nederlaag

Kyrgios, bekend om zijn temperament en de druk die hij zijn tegenstander oplegt, begon opmerkelijk slap aan de partij en zag Chatsjanov met een perfecte lob de eerste set pakken. De Australiër, de tennisser met de meeste zeges op zak sinds juni, liet zich behandelen aan zijn linkerknie en leek met zijn opmerking niet te kunnen lopen te hinten op een opgave. Maar dankzij een break pakte hij de tweede set en zijn stemming leek omgeslagen.

Chatsjanov won de derde set, Kyrgios de vierde na een tiebreak. Maar de Australiër startte de vijfde en beslissende set met opslagverlies. Het was de inleiding voor een pijnlijke nederlaag, die Kyrgios enkele rackets deed vernielen. "Ik heb het gevoel dat ik nu zo veel mensen in de steek heb gelaten", zei de verliezer, die zich "geruïneerd" voelde. "De grandslamtoernooien zijn de enige die echt tellen. Ik heb het gevoel dat ik weer helemaal opnieuw moet beginnen."

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

4 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

4 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

6 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

6 uur geleden