Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Chatsjanov stuit opmars Kyrgios

Tennisser Chatsjanov stuit opmars Kyrgios

NEW YORK (ANP) - De Russische tennisser Karen Chatsjanov heeft voor het eerst de halve finales bereikt op een grandslamtoernooi. De nummer 27 van de plaatsingslijst versloeg op de US Open in een lange vijfsetter Nick Kyrgios, de Australiër die inmiddels als favoriet werd gezien. De setstanden waren 7-5 4-6 7-5 6-7 (3) 6-4.

De 26-jarige Chatsjanov gaat strijden met de Noor Casper Ruud om een plaats in de finale van het laatste grandslamtoernooi van dit jaar. Kyrgios, als 23e geplaatst en afgelopen zomer finalist op Wimbledon, had in de vorige ronde nog de Russische titelverdediger Daniil Medvedev verslagen.

Chatsjanov was de beste op de beslissende momenten. Zo redde hij zich zeven keer bij de negen breakpoints tegen, vaak dankzij zijn snoeiharde opslag. "Het was een knettergekke partij, zoals ik verwacht had", zei de Rus, die het publiek niet mee had. "Ik ben altijd klaar om te rennen en te knokken, om vijf sets te spelen. We hebben er weer een partij van bijna 4 uur opzitten. Dat is ook de enige manier om Nick te verslaan, denk ik."

Pijnlijke nederlaag

Kyrgios, bekend om zijn temperament en de druk die hij zijn tegenstander oplegt, begon opmerkelijk slap aan de partij en zag Chatsjanov met een perfecte lob de eerste set pakken. De Australiër, de tennisser met de meeste zeges op zak sinds juni, liet zich behandelen aan zijn linkerknie en leek met zijn opmerking niet te kunnen lopen te hinten op een opgave. Maar dankzij een break pakte hij de tweede set en zijn stemming leek omgeslagen.

Chatsjanov won de derde set, Kyrgios de vierde na een tiebreak. Maar de Australiër startte de vijfde en beslissende set met opslagverlies. Het was de inleiding voor een pijnlijke nederlaag, die Kyrgios enkele rackets deed vernielen. "Ik heb het gevoel dat ik nu zo veel mensen in de steek heb gelaten", zei de verliezer, die zich "geruïneerd" voelde. "De grandslamtoernooien zijn de enige die echt tellen. Ik heb het gevoel dat ik weer helemaal opnieuw moet beginnen."

Meer uit Sport

Kipchoge (41) wint marathon van Melbourne in parcoursrecord

MELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).

56 minuten geleden
Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

17 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

18 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

20 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

20 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

21 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

22 uur geleden