Tennisser Brouwer verrast bij debuut op US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft voor een verrassing gezorgd bij zijn grandslamdebuut. In de eerste ronde van de US Open was de Nederlandse qualifier met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Fransman Adrian Mannarino, die afgelopen weekend nog een ATP-titel veroverde.
Na iets minder dan 2 uur maakte Brouwer het af op zijn derde wedstrijdpunt. Na een vreugdekreet viel hij vervolgens langs de kant zijn coach Michiel Schapers in de armen. Ook kreeg hij de felicitaties van Daviscupcaptain Paul Haarhuis.
Brouwer speelde sterk op de kleine baan 8 van Flushing Meadows. Hij leek weinig last te ondervinden van de zenuwen en dreef de taaie Mannarino tot wanhoop. In totaal sloeg Brouwer slechts zeventien onnodige fouten.
Op de belangrijke momenten bleef Brouwer opvallend koel en serveerde hij sterk. In de derde set kende hij een moeilijke fase nadat Mannarino een break achterstand ongedaan had gemaakt en zich verbaal had laten gelden. Kort daarvoor leek de Fransman nog tegen de kramp te vechten en maakte hij een gebaar alsof hij fysiek op was. Hij knokte echter tot de laatste punt, maar de debutant bezweek niet.
De 26-jarige Brouwer is de nummer 181 van de wereld. Hij mocht op de US Open voor de tweede keer meedoen aan de kwalificaties van een grandslamtoernooi en boekte vorige week drie overwinningen in de voorronden.
Mannarino (34) is de mondiale nummer 45. Hij schreef afgelopen zaterdag het ATP-toernooi van Winston-Salem op zijn naam. Bij de laatste vier liet hij daar Botic van de Zandschulp met 6-0 6-4 kansloos.
In de tweede ronde neemt Brouwer het op tegen de winnaar van het duel tussen de Belg David Goffin en Lorenzo Musetti uit Italië. Brouwer heeft in New York al 120.000 euro verdiend, terwijl hij voor dit toernooi in totaal 'pas' 167.000 euro bij elkaar had geslagen.
Brouwer begon dit jaar als de nummer 367 van de wereld. Begin april haalde hij de kwartfinales op het ATP-toernooi van Houston.
Meer uit Sport
LE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij de atletiekmeeting uit de Diamond League in Londen als tweede geëindigd op de 800 meter. De Amersfoortse zette een tijd neer van 1.56,46. De zege ging naar de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson in 1.56,21. Tsige Duguma uit Ethiopië werd derde (1.56,92).
5 uur geledenMULHOUSE (ANP) - De Deense wielrenner Jonas Vingegaard richt zich in de veertiende etappe van de Tour de France ondanks zijn achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) op verdedigen. "Wij denken dat UAE er vandaag voor wil gaan, dus is de eerste gedachte om meer te verdedigen. Maar als we ons goed voelen, kunnen we ook zelf iets proberen", zei de tweevoudig Tourwinnaar van Visma-Lease a Bike in startplaats Mulhouse tegen de NOS.
8 uur geledenMULHOUSE (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is met zware regen vanuit Mulhouse vertrokken voor de veertiende etappe, de tweede in de Vogezen. De rit van zaterdag is zwaarder dan die van een dag eerder. Met de Grand Ballon, Ballon d'Alsace en Col du Haag staan drie beklimmingen van de eerste categorie op het programma. De top van Col du Haag ligt op 6 kilometer van de finish in Le Markstein.
8 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training van de Grote Prijs van België, net als een dag eerder in de tweede training, de derde tijd neergezet. De 28-jarige Nederlander reed in de Red Bull 1.46,138 en was 0,148 seconde langzamer dan Kimi Antonelli.
8 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
1 dag geleden