Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Brouwer verrast bij debuut op US Open

Tennisser Brouwer verrast bij debuut op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft voor een verrassing gezorgd bij zijn grandslamdebuut. In de eerste ronde van de US Open was de Nederlandse qualifier met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Fransman Adrian Mannarino, die afgelopen weekend nog een ATP-titel veroverde.

Na iets minder dan 2 uur maakte Brouwer het af op zijn derde wedstrijdpunt. Na een vreugdekreet viel hij vervolgens langs de kant zijn coach Michiel Schapers in de armen. Ook kreeg hij de felicitaties van Daviscupcaptain Paul Haarhuis.

Brouwer speelde sterk op de kleine baan 8 van Flushing Meadows. Hij leek weinig last te ondervinden van de zenuwen en dreef de taaie Mannarino tot wanhoop. In totaal sloeg Brouwer slechts zeventien onnodige fouten.

Op de belangrijke momenten bleef Brouwer opvallend koel en serveerde hij sterk. In de derde set kende hij een moeilijke fase nadat Mannarino een break achterstand ongedaan had gemaakt en zich verbaal had laten gelden. Kort daarvoor leek de Fransman nog tegen de kramp te vechten en maakte hij een gebaar alsof hij fysiek op was. Hij knokte echter tot de laatste punt, maar de debutant bezweek niet.

De 26-jarige Brouwer is de nummer 181 van de wereld. Hij mocht op de US Open voor de tweede keer meedoen aan de kwalificaties van een grandslamtoernooi en boekte vorige week drie overwinningen in de voorronden.

Mannarino (34) is de mondiale nummer 45. Hij schreef afgelopen zaterdag het ATP-toernooi van Winston-Salem op zijn naam. Bij de laatste vier liet hij daar Botic van de Zandschulp met 6-0 6-4 kansloos.

In de tweede ronde neemt Brouwer het op tegen de winnaar van het duel tussen de Belg David Goffin en Lorenzo Musetti uit Italië. Brouwer heeft in New York al 120.000 euro verdiend, terwijl hij voor dit toernooi in totaal 'pas' 167.000 euro bij elkaar had geslagen.

Brouwer begon dit jaar als de nummer 367 van de wereld. Begin april haalde hij de kwartfinales op het ATP-toernooi van Houston.

Meer uit Sport

Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

1 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

3 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

4 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

5 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

5 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

7 uur geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

10 uur geleden