Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Brouwer verrast bij debuut op US Open

Tennisser Brouwer verrast bij debuut op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft voor een verrassing gezorgd bij zijn grandslamdebuut. In de eerste ronde van de US Open was de Nederlandse qualifier met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Fransman Adrian Mannarino, die afgelopen weekend nog een ATP-titel veroverde.

Na iets minder dan 2 uur maakte Brouwer het af op zijn derde wedstrijdpunt. Na een vreugdekreet viel hij vervolgens langs de kant zijn coach Michiel Schapers in de armen. Ook kreeg hij de felicitaties van Daviscupcaptain Paul Haarhuis.

Brouwer speelde sterk op de kleine baan 8 van Flushing Meadows. Hij leek weinig last te ondervinden van de zenuwen en dreef de taaie Mannarino tot wanhoop. In totaal sloeg Brouwer slechts zeventien onnodige fouten.

Op de belangrijke momenten bleef Brouwer opvallend koel en serveerde hij sterk. In de derde set kende hij een moeilijke fase nadat Mannarino een break achterstand ongedaan had gemaakt en zich verbaal had laten gelden. Kort daarvoor leek de Fransman nog tegen de kramp te vechten en maakte hij een gebaar alsof hij fysiek op was. Hij knokte echter tot de laatste punt, maar de debutant bezweek niet.

De 26-jarige Brouwer is de nummer 181 van de wereld. Hij mocht op de US Open voor de tweede keer meedoen aan de kwalificaties van een grandslamtoernooi en boekte vorige week drie overwinningen in de voorronden.

Mannarino (34) is de mondiale nummer 45. Hij schreef afgelopen zaterdag het ATP-toernooi van Winston-Salem op zijn naam. Bij de laatste vier liet hij daar Botic van de Zandschulp met 6-0 6-4 kansloos.

In de tweede ronde neemt Brouwer het op tegen de winnaar van het duel tussen de Belg David Goffin en Lorenzo Musetti uit Italië. Brouwer heeft in New York al 120.000 euro verdiend, terwijl hij voor dit toernooi in totaal 'pas' 167.000 euro bij elkaar had geslagen.

Brouwer begon dit jaar als de nummer 367 van de wereld. Begin april haalde hij de kwartfinales op het ATP-toernooi van Houston.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

3 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

5 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

5 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

8 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

8 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

11 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

12 uur geleden