
Tennisser Brouwer verrassend door naar kwartfinales in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft zich bij het grastoernooi van Rosmalen verrassend geplaatst voor de kwartfinales. Brouwer won met 6-3 6-3 van de als vijfde geplaatste Fransman Adrian Mannarino, die het toernooi vijf jaar geleden nog op zijn naam schreef.
"Dit is geweldig en voelt heel lekker", zei Brouwer gelijk na afloop voor de camera van Ziggo Sport. "Dit had ik ook echt even nodig na het afgelopen half jaar. Niet heel veel gepresteerd, weinig punten gehaald in vergelijking met het begin van vorig jaar. Dit is echt heel lekker."
Brouwer nam vanaf het begin het initiatief in de wedstrijd en speelde sterk. "Mijn spelplan was om volledig mijn eigen ding te doen, niet te veel met hem bezig te zijn", zei hij. "Ik heb twee jaar geleden al tegen hem gespeeld op de US Open en toen deed ik dat ook. Dat werkte toen ook. Ik dacht: ik blijf gewoon hetzelfde doen. Veel mijn backhand slice naar zijn backhand spelen, want daar doet hij niet zoveel mee. Gewoon echt als een linkshandige spelen. Hij krijgt niet zo vaak iemand die precies hetzelfde als hij speelt tegenover hem. Dat werkt gewoon wel goed."
Twee kwalificatiewedstrijden
De partij tussen Brouwer en Mannarino begon door regenval een half uur later. Brouwer had iets meer dan een uur en een kwartier nodig. De Nederlander benutte uiteindelijk zijn derde wedstrijdpunt op de service van de Fransman.
Brouwer, de nummer 232 van de wereld, plaatste zich afgelopen weekend voor het hoofdtoernooi door twee kwalificatiewedstrijden te winnen. Vorig jaar kreeg hij nog een wildcard in Rosmalen. De speler uit Venhuizen zei bij Ziggo Sport dat hij na vier wedstrijden fysiek nog altijd fit is. "Ik vind het niet zwaar. Grastennis is easy, als ik het zo mag zeggen. Ik kan het fysiek makkelijk aan, het voelt heerlijk", lachte hij.
Ritme
Eerder zei Brouwer al blij te zijn geweest dat hij eerst kwalificaties moest spelen in Rosmalen, zodat hij wat ritme kon opdoen. "Ik heb van dit grasseizoen echt een project gemaakt, omdat ik goed kan spelen op gras. Mijn linkshandigheid is een extra voordeel op deze ondergrond", zei hij toen. "Twee jaar geleden hebben we aan Tim van Rijthoven gezien wat voor runs er op gras mogelijk zijn. Daar ga ik natuurlijk ook voor", liet hij dinsdag al optekenen. Met Van Rijthoven en Tallon Griekspoor kende het toernooi van Rosmalen de afgelopen twee jaar twee Nederlandse winnaars.
In de kwartfinales neemt Brouwer het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Franse tennissers Ugo Humbert en Arthur Fils.
Meer uit Sport
SEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Sha'Carri Richardson is gearresteerd op een vliegveld in Seattle. De regerend wereldkampioen op de 100 meter zou ruzie hebben gekregen met een man met wie ze reisde en hem tegen een paal hebben geduwd.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Marrit Steenbergen en Milou van Wijk hebben zich geplaatst voor de halve finales van de 50 meter vrije slag op de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore. Van Wijk ging met de tweede tijd (24,39 seconden) naar de halve eindstrijd. Steenbergen zwom de achtste tijd in de series (24,62).
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Caspar Corbeau heeft bij de wereldkampioenschappen langebaan in Singapore een bronzen medaille gewonnen. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer deed 2.07,73 over zijn race, een persoonlijk record.
22 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De wereldtitel op de 100 meter vrije slag voelde vrijdag voor Marrit Steenbergen als revanche voor de Olympische Spelen van vorig jaar. De 25-jarige Nederlandse kwam in Parijs niet verder dan de zevende plaats. Eerder dat jaar won ze bij de WK in Doha goud op de 100 meter vrije slag.
23 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de WK langebaan in Singapore haar wereldtitel geprolongeerd. De 25-jarige Nederlandse zette een tijd neer van 52,55 seconden.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Wielrenner Jasper Stuyven verlaat Lidl-Trek aan het einde van het jaar en komt de komende drie seizoenen uit voor Soudal Quick-Step. Dat maakte de Belgische WorldTour-formatie vrijdag bekend.
1 dag geledenLOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings maakt dit weekend zijn rentree in de MXGP. De 30-jarige Nederlander is voldoende hersteld van een gebroken sleutelbeen, laat zijn team KTM weten.
1 dag geleden