Tennisser Brouwer verrassend door naar kwartfinales in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft zich bij het grastoernooi van Rosmalen verrassend geplaatst voor de kwartfinales. Brouwer won met 6-3 6-3 van de als vijfde geplaatste Fransman Adrian Mannarino, die het toernooi vijf jaar geleden nog op zijn naam schreef.
"Dit is geweldig en voelt heel lekker", zei Brouwer gelijk na afloop voor de camera van Ziggo Sport. "Dit had ik ook echt even nodig na het afgelopen half jaar. Niet heel veel gepresteerd, weinig punten gehaald in vergelijking met het begin van vorig jaar. Dit is echt heel lekker."
Brouwer nam vanaf het begin het initiatief in de wedstrijd en speelde sterk. "Mijn spelplan was om volledig mijn eigen ding te doen, niet te veel met hem bezig te zijn", zei hij. "Ik heb twee jaar geleden al tegen hem gespeeld op de US Open en toen deed ik dat ook. Dat werkte toen ook. Ik dacht: ik blijf gewoon hetzelfde doen. Veel mijn backhand slice naar zijn backhand spelen, want daar doet hij niet zoveel mee. Gewoon echt als een linkshandige spelen. Hij krijgt niet zo vaak iemand die precies hetzelfde als hij speelt tegenover hem. Dat werkt gewoon wel goed."
Twee kwalificatiewedstrijden
De partij tussen Brouwer en Mannarino begon door regenval een half uur later. Brouwer had iets meer dan een uur en een kwartier nodig. De Nederlander benutte uiteindelijk zijn derde wedstrijdpunt op de service van de Fransman.
Brouwer, de nummer 232 van de wereld, plaatste zich afgelopen weekend voor het hoofdtoernooi door twee kwalificatiewedstrijden te winnen. Vorig jaar kreeg hij nog een wildcard in Rosmalen. De speler uit Venhuizen zei bij Ziggo Sport dat hij na vier wedstrijden fysiek nog altijd fit is. "Ik vind het niet zwaar. Grastennis is easy, als ik het zo mag zeggen. Ik kan het fysiek makkelijk aan, het voelt heerlijk", lachte hij.
Ritme
Eerder zei Brouwer al blij te zijn geweest dat hij eerst kwalificaties moest spelen in Rosmalen, zodat hij wat ritme kon opdoen. "Ik heb van dit grasseizoen echt een project gemaakt, omdat ik goed kan spelen op gras. Mijn linkshandigheid is een extra voordeel op deze ondergrond", zei hij toen. "Twee jaar geleden hebben we aan Tim van Rijthoven gezien wat voor runs er op gras mogelijk zijn. Daar ga ik natuurlijk ook voor", liet hij dinsdag al optekenen. Met Van Rijthoven en Tallon Griekspoor kende het toernooi van Rosmalen de afgelopen twee jaar twee Nederlandse winnaars.
In de kwartfinales neemt Brouwer het op tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Franse tennissers Ugo Humbert en Arthur Fils.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
7 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
8 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
9 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
10 uur geleden