Tennisser Brouwer naar kwartfinales in Houston na zege op Isner
HOUSTON (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Houston. De nummer 123 van de wereld zorgde in de tweede ronde voor een verrassing door de Amerikaan John Isner met 6-4 7-6 (4) te verslaan. De 37 jaar oude Isner was in 2018 de nummer 8 van de wereld.
De partij tussen Brouwer en Isner werd zaterdagochtend om 11.00 uur plaatselijke tijd afgemaakt. Brouwer had eerder in de week de eerste set met 6-4 gewonnen en keek in de tweede set tegen een 6-5-achterstand aan. Hevige buien maakten het vrijdag niet mogelijk het duel te voltooien.
In het restant won Brouwer zijn servicegame, waarna het aankwam op een tiebreak. Daarin nam Isner een 3-1-voorsprong, maar de Nederlander gunde hem vervolgens nog maar één punt.
De 27-jarige Brouwer, geboren in Houston, neemt het bij de laatste acht op tegen de winnaar van het duel tussen de Amerikanen Denis Kudla en J.J. Wolf. Ook de kwartfinales worden zaterdag gespeeld. De halve eindstrijd en de finale zijn zondag.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
17 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
18 uur geleden