Tennisser Brouwer naar kwartfinales in Houston na zege op Isner
HOUSTON (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Houston. De nummer 123 van de wereld zorgde in de tweede ronde voor een verrassing door de Amerikaan John Isner met 6-4 7-6 (4) te verslaan. De 37 jaar oude Isner was in 2018 de nummer 8 van de wereld.
De partij tussen Brouwer en Isner werd zaterdagochtend om 11.00 uur plaatselijke tijd afgemaakt. Brouwer had eerder in de week de eerste set met 6-4 gewonnen en keek in de tweede set tegen een 6-5-achterstand aan. Hevige buien maakten het vrijdag niet mogelijk het duel te voltooien.
In het restant won Brouwer zijn servicegame, waarna het aankwam op een tiebreak. Daarin nam Isner een 3-1-voorsprong, maar de Nederlander gunde hem vervolgens nog maar één punt.
De 27-jarige Brouwer, geboren in Houston, neemt het bij de laatste acht op tegen de winnaar van het duel tussen de Amerikanen Denis Kudla en J.J. Wolf. Ook de kwartfinales worden zaterdag gespeeld. De halve eindstrijd en de finale zijn zondag.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
50 minuten geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
7 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
12 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
13 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
15 uur geleden