Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Brouwer naar hoofdtoernooi van Wimbledon

Tennisser Brouwer naar hoofdtoernooi van Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor het hoofdtoernooi van Wimbledon. De 27-jarige Brouwer won in de derde en laatste ronde van de kwalificaties met 6-4 6-2 6-4 van de Fin Otto Virtanen, die als 22e geplaatst is in de voorronden.

Vorig jaar debuteerde Brouwer bij de US Open in het hoofdschema bij een grandslamtoernooi. Brouwer kende voor zijn optreden in het kwalificatietoernooi niet zo'n goede periode met negen nederlagen op rij. Maar op het gras van Roehampton, nabij Wimbledon, was hij goed op dreef. In de eerste set tegen Virtanen ging het lang gelijk op, maar Brouwer slaagde erin een beslissende break te forceren. Brouwer won daarna de tweede set overtuigend met 6-2. In de beslissende set kwam Virtanen na een vroege break van Brouwer terug tot 4-4, maar de Nederlander maakte het met 6-4 af.

Met Brouwer heeft Nederland drie tennissers in het hoofdtoernooi. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn rechtstreeks toegelaten. Bij de vrouwen heeft Nederland geen deelneemsters. Bibiane Schoofs, Lesley Pattinama-Kerkhove, Arianne Hartono en Arantxa Rus kwamen niet door de kwalificaties.

De loting voor Wimbledon is vrijdag.

Meer uit Sport

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

2 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

3 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

4 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

5 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

7 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

9 uur geleden