Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Brouwer naar hoofdtoernooi van Wimbledon

Tennisser Brouwer naar hoofdtoernooi van Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Gijs Brouwer heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor het hoofdtoernooi van Wimbledon. De 27-jarige Brouwer won in de derde en laatste ronde van de kwalificaties met 6-4 6-2 6-4 van de Fin Otto Virtanen, die als 22e geplaatst is in de voorronden.

Vorig jaar debuteerde Brouwer bij de US Open in het hoofdschema bij een grandslamtoernooi. Brouwer kende voor zijn optreden in het kwalificatietoernooi niet zo'n goede periode met negen nederlagen op rij. Maar op het gras van Roehampton, nabij Wimbledon, was hij goed op dreef. In de eerste set tegen Virtanen ging het lang gelijk op, maar Brouwer slaagde erin een beslissende break te forceren. Brouwer won daarna de tweede set overtuigend met 6-2. In de beslissende set kwam Virtanen na een vroege break van Brouwer terug tot 4-4, maar de Nederlander maakte het met 6-4 af.

Met Brouwer heeft Nederland drie tennissers in het hoofdtoernooi. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn rechtstreeks toegelaten. Bij de vrouwen heeft Nederland geen deelneemsters. Bibiane Schoofs, Lesley Pattinama-Kerkhove, Arianne Hartono en Arantxa Rus kwamen niet door de kwalificaties.

De loting voor Wimbledon is vrijdag.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp bereikt tweede ronde in Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.

3 uur geleden
Zwitserse Reusser wint tijdrit in de Tour en grijpt gele trui

DIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.

10 uur geleden
'Onbevangen' Broeders-Bol gaat bij EK-debuut op 800 voor finale

ARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.

11 uur geleden
Italiaanse sprinter Milan boekt tweede ritzege op rij in Polen

SZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.

11 uur geleden
Eerste wielrenster vertrokken in tijdrit Tour de France Femmes

GÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.

13 uur geleden
Turners Faverus, De Munck en Grünberg in ploeg voor EK in Zagreb

ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.

14 uur geleden
Schoonspringster Praasterink pakt opnieuw EK-brons

PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.

1 dag geleden