Tennisser Brouwer kan in Houston niet stunten tegen Opelka
HOUSTON (ANP) - Gijs Brouwer is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van het ATP-toernooi in Houston. De 26-jarige tennisser, die geboren is in de Texaanse stad, verloor in twee sets van de als derde geplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-3 7-5.
Brouwer is afkomstig uit de kwalificaties. Hij is de nummer 361 van de wereld en was daarmee de laagst geklasseerde speler op de wereldranglijst die nog in het toernooi van Houston zat. Brouwer won in de eerste ronde van de Spanjaard Feliciano López en daarna van de Amerikaan J.J. Wolf. Dat waren zijn eerste twee zeges op de ATP Tour.
Tegen Opelka, de nummer 18 van de wereld, kostte één break de Nederlander Brouwer de eerste set. In de tweede set kwam Brouwer nog een break voor, maar die marge leverde hij meteen weer in. Op 5-5 verloor Brouwer zijn opslagbeurt op het derde breakpoint tegen. De Amerikaan maakte het daarna op zijn eigen service af.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
9 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
10 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
11 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
11 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
12 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
17 uur geleden