Tennisser Brouwer kan in Houston niet stunten tegen Opelka
HOUSTON (ANP) - Gijs Brouwer is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van het ATP-toernooi in Houston. De 26-jarige tennisser, die geboren is in de Texaanse stad, verloor in twee sets van de als derde geplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-3 7-5.
Brouwer is afkomstig uit de kwalificaties. Hij is de nummer 361 van de wereld en was daarmee de laagst geklasseerde speler op de wereldranglijst die nog in het toernooi van Houston zat. Brouwer won in de eerste ronde van de Spanjaard Feliciano López en daarna van de Amerikaan J.J. Wolf. Dat waren zijn eerste twee zeges op de ATP Tour.
Tegen Opelka, de nummer 18 van de wereld, kostte één break de Nederlander Brouwer de eerste set. In de tweede set kwam Brouwer nog een break voor, maar die marge leverde hij meteen weer in. Op 5-5 verloor Brouwer zijn opslagbeurt op het derde breakpoint tegen. De Amerikaan maakte het daarna op zijn eigen service af.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
5 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
15 uur geleden