
Tennisser Brooksby verslaat zesvoudig kampioen Isner in Atlanta
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse tennisser John Isner gaat dit weekend niet op voor zijn zevende titel op het ATP-toernooi van Atlanta in negen jaar tijd. De 37-jarige Isner verloor in de kwartfinales met 3-6 6-1 6-4 van zijn landgenoot Jenson Brooksby, de nummer 43 van de wereld.
Isner, de mondiale nummer 25, pakte vorig jaar de titel in Atlanta en was er ook in 2013, 2014, 2015, 2017 en 2018 de beste. In 2016 stond hij ook in de finale. Hij verloor toen van Nick Kyrgios, die zich dit jaar op het laatste moment afmeldde.
De 21-jarige Brooksby, nog niet in het bezit van een titel, neemt het bij de laatste vier op tegen zijn landgenoot Frances Tiafoe. Die was met 6-4 6-2 te sterk voor Brandon Nakashima, die vorig jaar nog de eindstrijd haalde. De andere halve finale gaat tussen de Australiër Alex de Minaur en Ilja Ivasjka uit Belarus.
In Atlanta wordt het Amerikaanse hardcourtseizoen geopend. Op maandag 29 augustus begint in New York de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Los Angeles Lakers worden verkocht in een recorddeal van 10 miljard dollar (8,7 miljard euro), meldt ESPN woensdag. Daarmee wordt de NBA-ploeg het hoogst gewaardeerde sportteam in de Amerikaanse geschiedenis. De familie Buss draagt haar meerderheidsbelang over aan miljardair Mark Walter, die al mede-eigenaar is.
3 uur geledenFLORENCE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is fit genoeg om komend weekend zijn rentree te maken bij de Grote Prijs van Italië. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo, dat op het circuit van Mugello met Veijer en zijn Turkse teamgenoot Deniz Öncü zal starten in de Moto2.
12 uur geledenPIURO (ANP) - João Almeida heeft de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates kwam na 193,2 kilometer na een lange solo als eerste over de streep in Piuro. De Brit Oscar Onley werd op 40 seconden tweede en Ben O'Connor uit Australië werd derde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse topsport kent een homogene cultuur. Het maakt niet uit in welke tak van sport, de gemiddelde topsporter is iemand met weinig angst, die tegen een stootje kan en zelf problemen oplost. Dat komt naar voren uit het omvangrijke onderzoek van Verinorm naar de topsportcultuur in Nederland.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Simeon Catharina is in de tweede ronde van de WK uitgeschakeld. Hij moest in de klasse tot 100 kilogram zijn meerdere erkennen in de Rus Matvey Kanikovskiy, die vorig jaar de Europese titel veroverde.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Voor Guusje Steenhuis zijn de WK in Boedapest op een teleurstelling uitgelopen. De judoka liep in haar eerste wedstrijd tegen Anna Monta Olek in de klasse tot 78 kilogram een blessure op en kon de Duitse vervolgens onvoldoende partij bieden. Steenhuis maakte de wedstrijd wel af, maar greep een aantal keren naar haar pijnlijke schouder. Ze verloor met een waza-ari.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een kwart van de Nederlandse topsporters voelt zich onveilig en maakt nog steeds grensoverschrijdend gedrag mee. "Ze hebben wat meegemaakt wat ernstig of minder ernstig is, maar wel als ongewenst gedrag wordt ervaren", zei onderzoeker Marjan Olfers bij de presentatie van het onderzoek naar de topsportcultuur in Nederland.
19 uur geleden