Tennisser Boeblik wint toernooi van Montpellier na comebacks
MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Aleksandr Boeblik heeft het toernooi van Montpellier op zijn naam geschreven. De als tweede geplaatste Kazach versloeg in de finale in de Zuid-Franse stad Borna Coric uit Kroatië, de nummer 4 van de plaatsingslijst, in drie sets: 5-7 6-2 6-3.
De 26-jarige tennisser had een bye in de eerste ronde. Daarna verloor Boeblik in iedere partij die hij speelde de eerste set, maar wist die partijen toch te winnen. Hij is de eerste speler die een ATP-titel pakt nadat hij in iedere partij van het toernooi de eerste set verloor. Voor Boeblik is het de vierde ATP-titel. Hij won het toernooi in Montpellier eerder al in 2022.
Coric, die de finale had bereikt na een opgave van de Deen Holger Rune, zag na winst in de eerste set Boeblik in de tweede set de stand gelijktrekken. In de derde set kwam de Kazach een break voor, maar moest hij wel vier breakpoints van de Kroaat wegwerken. Na 2 uur en 18 minuten besliste hij de partij.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
4 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
7 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
8 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
9 uur geleden