Tennisser Boeblik wint toernooi van Montpellier na comebacks
MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Aleksandr Boeblik heeft het toernooi van Montpellier op zijn naam geschreven. De als tweede geplaatste Kazach versloeg in de finale in de Zuid-Franse stad Borna Coric uit Kroatië, de nummer 4 van de plaatsingslijst, in drie sets: 5-7 6-2 6-3.
De 26-jarige tennisser had een bye in de eerste ronde. Daarna verloor Boeblik in iedere partij die hij speelde de eerste set, maar wist die partijen toch te winnen. Hij is de eerste speler die een ATP-titel pakt nadat hij in iedere partij van het toernooi de eerste set verloor. Voor Boeblik is het de vierde ATP-titel. Hij won het toernooi in Montpellier eerder al in 2022.
Coric, die de finale had bereikt na een opgave van de Deen Holger Rune, zag na winst in de eerste set Boeblik in de tweede set de stand gelijktrekken. In de derde set kwam de Kazach een break voor, maar moest hij wel vier breakpoints van de Kroaat wegwerken. Na 2 uur en 18 minuten besliste hij de partij.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
9 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
11 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
15 uur geleden