Tennisser Boeblik wint toernooi van Montpellier na comebacks
MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Aleksandr Boeblik heeft het toernooi van Montpellier op zijn naam geschreven. De als tweede geplaatste Kazach versloeg in de finale in de Zuid-Franse stad Borna Coric uit Kroatië, de nummer 4 van de plaatsingslijst, in drie sets: 5-7 6-2 6-3.
De 26-jarige tennisser had een bye in de eerste ronde. Daarna verloor Boeblik in iedere partij die hij speelde de eerste set, maar wist die partijen toch te winnen. Hij is de eerste speler die een ATP-titel pakt nadat hij in iedere partij van het toernooi de eerste set verloor. Voor Boeblik is het de vierde ATP-titel. Hij won het toernooi in Montpellier eerder al in 2022.
Coric, die de finale had bereikt na een opgave van de Deen Holger Rune, zag na winst in de eerste set Boeblik in de tweede set de stand gelijktrekken. In de derde set kwam de Kazach een break voor, maar moest hij wel vier breakpoints van de Kroaat wegwerken. Na 2 uur en 18 minuten besliste hij de partij.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
2 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
6 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
8 uur geleden