Tennisser Boeblik naar finale Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Alexander Boeblik staat in de finale van het toernooi van Montpellier. De creatieve speler uit Kazachstan was in de halve eindstrijd met 4-6 6-4 6-4 te sterk voor de Canadees Félix Auger-Aliassime.
In de eerste set had de Canadees aan een break in de laatste game genoeg. Op 5-4 ging hij op zijn eerste setpunt door de service heen van Boeblik, waardoor hij de voorsprong nam.
In het tweede bedrijf pakte Boeblik het initiatief terug in de wedstrijd. Dat leidde al snel tot een break op 2-2 die hij uiteindelijk niet meer weggaf. Op 5-4 serveerde hij de set uit, al had hij daar vier setpunten voor nodig.
Finale
Daarna schakelde Boeblik door en pakte hij ook de derde en beslissende set. Na ruim 2,5 uur serveerde hij op 5-4 de wedstrijd uit.
In de finale treft hij zondag Borna Coric. De Kroaat profiteerde in de tweede set van een opgave door Holger Rune. Boeblik en Coric speelden één keer eerder tegen elkaar. Toen won de Kazach.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
15 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
16 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
17 uur geleden