Tennisser Boeblik naar finale in Dubai na diskwalificatie Roeblev
DUBAI (ANP/AFP) - Tennisser Aleksandr Boeblik heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Dubai. Bij een stand van 6-5 in de derde set in het voordeel van de speler uit Kazachstan, werd zijn tegenstander Andrej Roeblev gediskwalificeerd. De Rus viel uit naar een lijnrechter en kreeg daarvoor een straf. Het stond 6-7 (4) 7-6 (5) 6-5.
Roeblev beklaagde zich na het punt waarmee Boeblik de elfde game in de derde set binnenhaalde rechtstreeks bij een lijnrechter, die volgens hem een bal uit had moeten geven. Dat kwam hem op een diskwalificatie te staan.
De lijnrechter beweerde dat Roeblev in het Russisch tegen hem had gescholden. De Rus zelf hield vol dat hij in het Engels had gesproken en geen verwensingen had gebruikt. De tennisser probeerde scheidsrechter Miriam Bley en ATP-leidinggevende Roland Herfel te overtuigen om verder te spelen, maar die hadden hun beslissing genomen en kwamen daar niet op terug.
Tegenstander
Eerder in de beslissende set had Boeblik nog een lange woordenwisseling met scheidsrechter Bley gehad over nieuwe ballen. De tennisster uit Kazachstan kreeg ook nog een straf voor onsportief gedrag na een woedeaanval, maar hij slaagde er ook in een break achterstand goed te maken.
Boeblik neemt het in de finale in Dubai op tegen de winnaar van de partij tussen de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev en de Fransman Ugo Humbert.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
11 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
12 uur geleden