Tennisser Berrettini voor tweede jaar op rij beste op Queen's
LONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Berrettini heeft net als vorig jaar het grastoernooi van Queen's gewonnen. De 26-jarige nummer 10 van de wereld, in de halve finales te sterk voor Botic van de Zandschulp, versloeg Filip Krajinovic uit Servië met 7-5 6-4. Zo prolongeerde de Italiaan niet alleen zijn titel op het gras in Londen, maar boekte hij ook zijn tweede toernooizege in een week tijd. Vorige week won hij het grastoernooi van Stuttgart, door de Schot Andy Murray in de finale te verslaan.
In de vijfde en zesde game van de eerste set verloren Berrettini en Krajinovic gelijk na elkaar voor het eerst hun servicebeurt. Toen de Servische nummer 48 van de wereld bij een stand van 5-5 nog een keer een break toestond, haalde Berrettini op eigen service de set binnen.
In de tweede set, na weer een break in de vijfde game, liet Berrettini zijn tegenstander niet meer terugkomen. De Italiaan benutte zijn eerste matchpoint.
Geen gravel
Berrettini sloeg het hele gravelseizoen over vanwege een handblessure. Hij maakte vorige week in Stuttgart zijn rentree, na bijna drie maanden afwezigheid.
Het grastoernooi in Londen was een voorbereidingstoernooi op Wimbledon, dat eind deze maand begint. Berrettini bereikte vorig jaar de finale van het grandslamtoernooi in Londen. Hij moest het daarin afleggen tegen de Serviër Novak Djokovic.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
15 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
16 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
16 uur geleden