Tennisser Berrettini voor tweede jaar op rij beste op Queen's
LONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Berrettini heeft net als vorig jaar het grastoernooi van Queen's gewonnen. De 26-jarige nummer 10 van de wereld, in de halve finales te sterk voor Botic van de Zandschulp, versloeg Filip Krajinovic uit Servië met 7-5 6-4. Zo prolongeerde de Italiaan niet alleen zijn titel op het gras in Londen, maar boekte hij ook zijn tweede toernooizege in een week tijd. Vorige week won hij het grastoernooi van Stuttgart, door de Schot Andy Murray in de finale te verslaan.
In de vijfde en zesde game van de eerste set verloren Berrettini en Krajinovic gelijk na elkaar voor het eerst hun servicebeurt. Toen de Servische nummer 48 van de wereld bij een stand van 5-5 nog een keer een break toestond, haalde Berrettini op eigen service de set binnen.
In de tweede set, na weer een break in de vijfde game, liet Berrettini zijn tegenstander niet meer terugkomen. De Italiaan benutte zijn eerste matchpoint.
Geen gravel
Berrettini sloeg het hele gravelseizoen over vanwege een handblessure. Hij maakte vorige week in Stuttgart zijn rentree, na bijna drie maanden afwezigheid.
Het grastoernooi in Londen was een voorbereidingstoernooi op Wimbledon, dat eind deze maand begint. Berrettini bereikte vorig jaar de finale van het grandslamtoernooi in Londen. Hij moest het daarin afleggen tegen de Serviër Novak Djokovic.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
4 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
17 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
21 uur geleden