Tennisser Berrettini voor tweede jaar op rij beste op Queen's
LONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Berrettini heeft net als vorig jaar het grastoernooi van Queen's gewonnen. De 26-jarige nummer 10 van de wereld, in de halve finales te sterk voor Botic van de Zandschulp, versloeg Filip Krajinovic uit Servië met 7-5 6-4. Zo prolongeerde de Italiaan niet alleen zijn titel op het gras in Londen, maar boekte hij ook zijn tweede toernooizege in een week tijd. Vorige week won hij het grastoernooi van Stuttgart, door de Schot Andy Murray in de finale te verslaan.
In de vijfde en zesde game van de eerste set verloren Berrettini en Krajinovic gelijk na elkaar voor het eerst hun servicebeurt. Toen de Servische nummer 48 van de wereld bij een stand van 5-5 nog een keer een break toestond, haalde Berrettini op eigen service de set binnen.
In de tweede set, na weer een break in de vijfde game, liet Berrettini zijn tegenstander niet meer terugkomen. De Italiaan benutte zijn eerste matchpoint.
Geen gravel
Berrettini sloeg het hele gravelseizoen over vanwege een handblessure. Hij maakte vorige week in Stuttgart zijn rentree, na bijna drie maanden afwezigheid.
Het grastoernooi in Londen was een voorbereidingstoernooi op Wimbledon, dat eind deze maand begint. Berrettini bereikte vorig jaar de finale van het grandslamtoernooi in Londen. Hij moest het daarin afleggen tegen de Serviër Novak Djokovic.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
46 minuten geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
2 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
2 uur geleden