
Tennisser Berrettini verrast Djokovic en treft Griekspoor in Doha
DOHA (ANP) - Novak Djokovic heeft zijn rentree op de tennisbaan niet kunnen vieren met een zege. De 37-jarige Serviër verloor in de eerste ronde van het toernooi van Doha met 7-6 (4) 6-2 van Matteo Berrettini. De Italiaan treft in de volgende ronde Tallon Griekspoor, die eerder op dinsdag de Duitser Jan-Lennard Struff in twee tiebreaks versloeg.
Djokovic moest vorige maand op de Australian Open opgeven met een hamstringblessure in zijn halve finale tegen Alexander Zverev. De huidige nummer 7 van de wereld oogde tegen Berrettini in de eerste set weer fit en scherp, maar wist de sterk spelende Italiaan niet af te schudden. Berrettini speelde daarna het beste tennis in de tiebreak.
De mondiale nummer 35 trok de goede lijn door in de tweede set en nam meteen een 3-0-voorsprong. Djokovic won daarna zijn eigen servicegames, maar wist geen enkel breakpoint te creëren op de opslag van Berrettini. De Italiaan, die zijn vorige vier ontmoetingen met Djokovic had verloren, benutte vervolgens op 5-2 op de service van de Serviër zijn tweede matchpoint.
Djokovic ging in Doha voor zijn honderdste titel in het enkelspel. De 24-voudig grandslamwinnaar wacht al sinds zijn gouden medaille van de Olympische Spelen in Parijs op nummer honderd. Alleen de Amerikaan Jimmy Connors (109) en de Zwitser Roger Federer (103) wonnen meer titels.
Meer uit Sport
KYALAMI (ANP/DPA) - Zuid-Afrika maakt zich op voor een terugkeer op de kalender van de Formule 1. Volgens de organisatoren van het circuit in Kyalami heeft de FIA de plannen voor een noodzakelijke upgrade van het circuit goedgekeurd. Als die vernieuwingen worden uitgevoerd kunnen er in de toekomst weer Grand Prix races worden gereden ten noorden van Johannesburg.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rolstoeltenniskampioene Diede de Groot gaat met trainer Dennis Sporrel werken. Na een samenwerking van tien jaar met Amanda Hopmans, kiest De Groot nu voor een ander. Sporrel beëindigde onlangs de samenwerking met proftennisser Tallon Griekspoor.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Los Angeles Lakers worden verkocht in een recorddeal van 10 miljard dollar (8,7 miljard euro), meldt ESPN woensdag. Daarmee wordt de NBA-ploeg het hoogst gewaardeerde sportteam in de Amerikaanse geschiedenis. De familie Buss draagt haar meerderheidsbelang over aan miljardair Mark Walter, die al mede-eigenaar is.
10 uur geledenFLORENCE (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is fit genoeg om komend weekend zijn rentree te maken bij de Grote Prijs van Italië. Dat meldt zijn team Red Bull KTM Ajo, dat op het circuit van Mugello met Veijer en zijn Turkse teamgenoot Deniz Öncü zal starten in de Moto2.
19 uur geledenPIURO (ANP) - João Almeida heeft de vierde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates kwam na 193,2 kilometer na een lange solo als eerste over de streep in Piuro. De Brit Oscar Onley werd op 40 seconden tweede en Ben O'Connor uit Australië werd derde.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse topsport kent een homogene cultuur. Het maakt niet uit in welke tak van sport, de gemiddelde topsporter is iemand met weinig angst, die tegen een stootje kan en zelf problemen oplost. Dat komt naar voren uit het omvangrijke onderzoek van Verinorm naar de topsportcultuur in Nederland.
23 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Simeon Catharina is in de tweede ronde van de WK uitgeschakeld. Hij moest in de klasse tot 100 kilogram zijn meerdere erkennen in de Rus Matvey Kanikovskiy, die vorig jaar de Europese titel veroverde.
1 dag geleden