Tennisser Alcaraz verrassend uitgeschakeld in Toronto
TORONTO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Toronto. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor met 3-6 6-4 3-6 van de Amerikaan Tommy Paul.
Het was voor Alcaraz pas zijn eerste nederlaag in vijftien wedstrijden. De 20-jarige tennisser won vorige maand Wimbledon na een gewonnen finale tegen de Serviër Novak Djokovic. In de aanloop naar het grandslamtoernooi had Alcaraz ook al Queen’s op zijn naam geschreven.
Paul blijkt echter een lastige tegenstander voor Alcaraz. De nummer 14 van de wereld had de Spanjaard vorig jaar eveneens verslagen in Toronto. "Ik realiseer me dat ik in deze wedstrijden niet goed heb gespeeld", zei Alcaraz. "Het enige wat ik nu kan doen is trainen om beter te worden. Ik heb nog een paar weken voordat de US Open begint."
Leerzaam
"Ik moet me nu eerst concentreren op het masterstoernooi van Cincinnati. Dat is ook een groot toernooi. Ik heb veel geleerd van Toronto. Ik denk dat ik sommige dingen goed heb gedaan, maar waarschijnlijk kan alles beter", aldus de Spanjaard.
Alcaraz verloor tegen Paul meteen zijn eerste servicebeurt, waarna hij in de eerste set nog twee keer zijn opslag inleverde. Hij trok in de tweede set de stand gelijk met een break in de zevende game. In de derde set sloeg Paul toe met een break op 3-2. De Amerikaan behield vervolgens zijn service en maakte de partij af op zijn tweede matchpoint.
Iga Swiatek, de nummer 1 van de wereld bij de vrouwen, drong op het toernooi van Montreal door tot de halve finale. De 22-jarige Poolse versloeg Danielle Collins uit de Verenigde Staten met 6-3 4-6 6-2. Swiatek treft in de halve eindstrijd de Amerikaanse Jessica Pegula, die landgenote Coco Gauff uitschakelde: 6-2 5-7 7-5.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
8 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden