Tennisser Alcaraz ten koste van Paul naar halve finale enkelspel
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich door een overwinning op de Amerikaan Tommy Paul geplaatst voor de halve finales van het olympisch tennistoernooi. De Spaanse nummer twee van de plaatsingslijst zegevierde in twee sets: 6-3 7-6 (7).
De 21-jarige Alcaraz treft bij de laatste vier de winnaar van het duel tussen de Noor Casper Ruud en de Canadees Félix Auger-Aliassime. Woensdag werd Alcaraz met Rafael Nadal nog uitgeschakeld in de kwartfinales van het dubbelspel.
Alcaraz had tegen Paul in de eerste set voldoende aan een break in de zesde game, maar kwam in de tweede set met 3-0 achter en overleefde in de vierde game twee breakpoints. Paul verzuimde bij een 5-3-voorsprong de set op eigen service naar zich toe te trekken en liet het op een tiebreak aankomen. Daarin sloeg Alcaraz op zijn tweede matchpoint toe.
Zverev
De Italiaan Lorenzo Musetti verraste door de Duitser Alexander Zverev te elimineren: 7-5 7-5. Zverev, de nummer 4 van de wereld, was titelverdediger.
De 22-jarige Musetti, de mondiale nummer 16, bereikte eerder dit jaar de halve finales op Wimbledon. Daarin werd hij uitgeschakeld door Novak Djokovic. De Serviër is mogelijk ook de volgende tegenstander van Musetti op de Spelen. Djokovic stuit vanavond bij de laatste acht op de Griek Stefanos Tsitsipas.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
38 minuten geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
1 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
13 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
21 uur geleden