Tennisser Alcaraz ten koste van Paul naar halve finale enkelspel
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich door een overwinning op de Amerikaan Tommy Paul geplaatst voor de halve finales van het olympisch tennistoernooi. De Spaanse nummer twee van de plaatsingslijst zegevierde in twee sets: 6-3 7-6 (7).
De 21-jarige Alcaraz treft bij de laatste vier de winnaar van het duel tussen de Noor Casper Ruud en de Canadees Félix Auger-Aliassime. Woensdag werd Alcaraz met Rafael Nadal nog uitgeschakeld in de kwartfinales van het dubbelspel.
Alcaraz had tegen Paul in de eerste set voldoende aan een break in de zesde game, maar kwam in de tweede set met 3-0 achter en overleefde in de vierde game twee breakpoints. Paul verzuimde bij een 5-3-voorsprong de set op eigen service naar zich toe te trekken en liet het op een tiebreak aankomen. Daarin sloeg Alcaraz op zijn tweede matchpoint toe.
Zverev
De Italiaan Lorenzo Musetti verraste door de Duitser Alexander Zverev te elimineren: 7-5 7-5. Zverev, de nummer 4 van de wereld, was titelverdediger.
De 22-jarige Musetti, de mondiale nummer 16, bereikte eerder dit jaar de halve finales op Wimbledon. Daarin werd hij uitgeschakeld door Novak Djokovic. De Serviër is mogelijk ook de volgende tegenstander van Musetti op de Spelen. Djokovic stuit vanavond bij de laatste acht op de Griek Stefanos Tsitsipas.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
1 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
21 uur geleden