Tennisser Alcaraz ten koste van Paul naar halve finale enkelspel
PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich door een overwinning op de Amerikaan Tommy Paul geplaatst voor de halve finales van het olympisch tennistoernooi. De Spaanse nummer twee van de plaatsingslijst zegevierde in twee sets: 6-3 7-6 (7).
De 21-jarige Alcaraz treft bij de laatste vier de winnaar van het duel tussen de Noor Casper Ruud en de Canadees Félix Auger-Aliassime. Woensdag werd Alcaraz met Rafael Nadal nog uitgeschakeld in de kwartfinales van het dubbelspel.
Alcaraz had tegen Paul in de eerste set voldoende aan een break in de zesde game, maar kwam in de tweede set met 3-0 achter en overleefde in de vierde game twee breakpoints. Paul verzuimde bij een 5-3-voorsprong de set op eigen service naar zich toe te trekken en liet het op een tiebreak aankomen. Daarin sloeg Alcaraz op zijn tweede matchpoint toe.
Zverev
De Italiaan Lorenzo Musetti verraste door de Duitser Alexander Zverev te elimineren: 7-5 7-5. Zverev, de nummer 4 van de wereld, was titelverdediger.
De 22-jarige Musetti, de mondiale nummer 16, bereikte eerder dit jaar de halve finales op Wimbledon. Daarin werd hij uitgeschakeld door Novak Djokovic. De Serviër is mogelijk ook de volgende tegenstander van Musetti op de Spelen. Djokovic stuit vanavond bij de laatste acht op de Griek Stefanos Tsitsipas.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
13 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
16 uur geleden