
Tennisser Alcaraz overtuigend naar halve finales masters Miami
MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi in Miami. De nummer 1 van de wereld rekende in twee sets af met de Amerikaan Taylor Fritz: 6-4-6-2. Alcaraz neemt het in de halve eindstrijd op tegen de Italiaan Jannik Sinner.
De 19-jarige Spanjaard ligt op koers voor de zogeheten Sunshine Double, winst in de hoog aangeschreven toernooien van Indian Wells en Miami. Alcaraz won eerder deze maand al in Indian Wells.
Fritz, als negende geplaatst in Miami, vocht voor wat hij waard was tegen Alcaraz, maar hij was niet opgewassen tegen de Spanjaard. Alcaraz overklaste Fritz door in beide sets meteen de servicegame van de Amerikaan te winnen en de controle niet meer uit handen te geven.
Vrouwentoernooi
De andere halve finale in Miami gaat tussen de Russen Daniil Medvedev en Karen Chatsjanov.
In het vrouwentoernooi plaatste Wimbledon-kampioene Elena Rybakina zich voor de finale. De Kazachse versloeg in de halve finale de Amerikaanse Jessica Pegula in twee sets: 7-6 (3) 6-4. Haar tegenstander in de finale komt uit het treffen tussen de Tsjechische Petra Kvitova en de Roemeense Sorana Cirstea.
Ook Rybakina is op weg naar de Sunshine Double, want zij won eerder deze maand al het toernooi van Indian Wells.
Meer uit Sport
HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.
12 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.
19 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering is akkoord met een bod van omgerekend 1 miljard euro om vanaf 2028 vijf jaar lang een grand prix in de Formule 1 te organiseren. In dat budget is de aanleg van een stratencircuit in de hoofdstad Bangkok meegenomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet dat circuit komen in de buurt van Chatuchakmarkt, een populaire toeristische plek.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg doet in de sterkste denkbare opstelling mee aan de Europese kampioenschappen voor landenteams in Madrid, van 27 tot en met 29 juni. Het houdt in dat onder anderen Femke Bol meedoet, de wereldkampioene op de 400 meter horden. Ook Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder is opgenomen in de ploeg, evenals de Europees indoorkampioenen Lieke Klaver (400 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Samuel Chapple (800 meter).
20 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.
23 uur geleden