
Tennisser Alcaraz overtuigend naar halve finales masters Miami
MIAMI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi in Miami. De nummer 1 van de wereld rekende in twee sets af met de Amerikaan Taylor Fritz: 6-4-6-2. Alcaraz neemt het in de halve eindstrijd op tegen de Italiaan Jannik Sinner.
De 19-jarige Spanjaard ligt op koers voor de zogeheten Sunshine Double, winst in de hoog aangeschreven toernooien van Indian Wells en Miami. Alcaraz won eerder deze maand al in Indian Wells.
Fritz, als negende geplaatst in Miami, vocht voor wat hij waard was tegen Alcaraz, maar hij was niet opgewassen tegen de Spanjaard. Alcaraz overklaste Fritz door in beide sets meteen de servicegame van de Amerikaan te winnen en de controle niet meer uit handen te geven.
Vrouwentoernooi
De andere halve finale in Miami gaat tussen de Russen Daniil Medvedev en Karen Chatsjanov.
In het vrouwentoernooi plaatste Wimbledon-kampioene Elena Rybakina zich voor de finale. De Kazachse versloeg in de halve finale de Amerikaanse Jessica Pegula in twee sets: 7-6 (3) 6-4. Haar tegenstander in de finale komt uit het treffen tussen de Tsjechische Petra Kvitova en de Roemeense Sorana Cirstea.
Ook Rybakina is op weg naar de Sunshine Double, want zij won eerder deze maand al het toernooi van Indian Wells.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
19 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
1 dag geledenVLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
1 dag geleden