
Tennisser Alcaraz kwartfinalist Indian Wells na opgave Draper
INDIAN WELLS (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinales bereikt op het toernooi van Indian Wells. De nummer 1 van de plaatsingslijst zag zijn tegenstander in de vierde ronde, de Brit Jack Draper, opgeven met een blessure. Alcaraz leidde op dat moment met 6-2 en 2-0.
Draper had al een fysio de baan op laten komen maar hield het na 46 minuten voor gezien. "Dit is niet de manier waarop je een partij wilt winnen. Ik hoop dat Jack snel weer herstelt", zei de 19-jarige Alcaraz, die op het toernooi in Californië de leiding op de wereldranglijst kan heroveren op Novak Djokovic. De Serviër ontbreekt in Indian Wells omdat hij niet gevaccineerd is tegen corona en daardoor de Verenigde Staten niet inkomt.
De volgende tegenstander van Alcaraz is de als achtste geplaatste Canadees Felix Auger-Aliassime, die in drie sets te sterk was voor de Amerikaan Tommy Paul: 3-6 6-3 7-6 (6).
Daniil Medvedev overwon klachten aan zijn enkel halverwege zijn partij tegen de Duitser Alexander Zverev. De Rus, als vijfde geplaatst, ging in de tweede set onderuit, gevolgd door een langdurige behandeling waarbij de gekwetste voet werd ingepakt. Hij had ook nog de eerste set verloren en een nederlaag leek onafwendbaar. Maar Medvedev hervond zijn ritme en bereikte na drie set alsnog de kwartfinales: 6-7 (5) 7-6 (5) 7-5. "Ik denk dat een scan moet uitwijzen of ik hier nog kan spelen", zei de Rus, die nu de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina treft.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
9 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
17 uur geleden