Tennisser Alcaraz hard onderuit tegen Ruud bij ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft in zijn eerste wedstrijd in de groepsfase van de ATP Finals een zware nederlaag geleden. De Spaanse nummer 3 van de wereld verloor in Turijn met 1-6 5-7 van de Noor Casper Ruud.
Alcaraz speelde in de eerste set onder zijn niveau en verloor vanaf 1-1 vijf games op rij. In de tweede set herpakte hij zich en leek hij na een break in de zesde game op weg naar de setwinst. Ruud kwam echter sterk terug. Hij brak Alcaraz op 5-3, waarna hij met een tweede break op voorsprong kwam. De mondiale nummer 7 benutte even later op zijn eigen service zijn derde matchpoint met een ace.
Voor Ruud is het de eerste zege op Alcaraz in vijf wedstrijden. De Noor doet voor de derde keer mee aan het eindejaarstoernooi voor de beste acht tennissers van het jaar. Hij verloor in 2022 de finale van Novak Djokovic.
De Duitser Alexander Zverev en de Rus Andrej Roeblev zijn de andere twee spelers in de groep. Zij spelen later op maandag tegen elkaar.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
7 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden