Tennisser Alcaraz hard onderuit tegen Ruud bij ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft in zijn eerste wedstrijd in de groepsfase van de ATP Finals een zware nederlaag geleden. De Spaanse nummer 3 van de wereld verloor in Turijn met 1-6 5-7 van de Noor Casper Ruud.
Alcaraz speelde in de eerste set onder zijn niveau en verloor vanaf 1-1 vijf games op rij. In de tweede set herpakte hij zich en leek hij na een break in de zesde game op weg naar de setwinst. Ruud kwam echter sterk terug. Hij brak Alcaraz op 5-3, waarna hij met een tweede break op voorsprong kwam. De mondiale nummer 7 benutte even later op zijn eigen service zijn derde matchpoint met een ace.
Voor Ruud is het de eerste zege op Alcaraz in vijf wedstrijden. De Noor doet voor de derde keer mee aan het eindejaarstoernooi voor de beste acht tennissers van het jaar. Hij verloor in 2022 de finale van Novak Djokovic.
De Duitser Alexander Zverev en de Rus Andrej Roeblev zijn de andere twee spelers in de groep. Zij spelen later op maandag tegen elkaar.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
18 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
13 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Braziliƫ. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geƫindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
20 uur geleden