Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Alcaraz door in Melbourne na moeizame winst op Sonego

Tennisser Alcaraz door in Melbourne na moeizame winst op Sonego

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de derde ronde van de Australian Open. De Spaanse nummer 2 van de wereld was in een partij van bijna 3,5 uur met 6-4 6-7 (3) 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Italiaan Lorenzo Sonego.

Alcaraz, die in zijn openingspartij de Fransman Richard Gasquet al versloeg, is één van de favorieten voor de titel en dat liet hij tegen Sonego direct zien. In de eerste set domineerde Alcaraz het spel en ging hij vrij makkelijk door zijn eigen opslagbeurten heen. Aan een break op 3-3 had de 20-jarige Alcaraz genoeg voor de eerste set, die hij op 5-4 zelf kon uitserveren.

In set twee ging het langer gelijk op en zette Sonego de Spanjaard meer onder druk. Een tiebreak was nodig voor de beslissing, die uiteindelijk met agressief tennis naar de 26-jarige Sonego ging. Alcaraz herpakte zich daarna direct met een vroege break in set drie, die hij niet meer weggaf. Op 5-3 serveerde hij de set makkelijk uit en kwam hij weer op voorsprong.

Te sterk

Alcaraz trok zijn hoge niveau door en brak Sonego direct in de vierde set. De Italiaan pakte die wel meteen terug, waardoor het opnieuw dicht bij elkaar lag en een tiebreak opnieuw de beslissing moest brengen. Daarin was Alcaraz duidelijk te sterk, waardoor hij nu in de derde ronde staat en daarmee zijn beste resultaat in Melbourne evenaart. Ook in 2022 kwam hij zo ver.

In de volgende ronde speelt Alcaraz, die de US Open en Wimbledon al eens won, tegen het 18-jarige Chinese talent Juncheng Shang of Numit Sagal uit India.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

4 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

5 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

6 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden