Tennisser Alcaraz door in Melbourne na moeizame winst op Sonego
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de derde ronde van de Australian Open. De Spaanse nummer 2 van de wereld was in een partij van bijna 3,5 uur met 6-4 6-7 (3) 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Italiaan Lorenzo Sonego.
Alcaraz, die in zijn openingspartij de Fransman Richard Gasquet al versloeg, is één van de favorieten voor de titel en dat liet hij tegen Sonego direct zien. In de eerste set domineerde Alcaraz het spel en ging hij vrij makkelijk door zijn eigen opslagbeurten heen. Aan een break op 3-3 had de 20-jarige Alcaraz genoeg voor de eerste set, die hij op 5-4 zelf kon uitserveren.
In set twee ging het langer gelijk op en zette Sonego de Spanjaard meer onder druk. Een tiebreak was nodig voor de beslissing, die uiteindelijk met agressief tennis naar de 26-jarige Sonego ging. Alcaraz herpakte zich daarna direct met een vroege break in set drie, die hij niet meer weggaf. Op 5-3 serveerde hij de set makkelijk uit en kwam hij weer op voorsprong.
Te sterk
Alcaraz trok zijn hoge niveau door en brak Sonego direct in de vierde set. De Italiaan pakte die wel meteen terug, waardoor het opnieuw dicht bij elkaar lag en een tiebreak opnieuw de beslissing moest brengen. Daarin was Alcaraz duidelijk te sterk, waardoor hij nu in de derde ronde staat en daarmee zijn beste resultaat in Melbourne evenaart. Ook in 2022 kwam hij zo ver.
In de volgende ronde speelt Alcaraz, die de US Open en Wimbledon al eens won, tegen het 18-jarige Chinese talent Juncheng Shang of Numit Sagal uit India.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
7 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
12 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
16 uur geleden