Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Alcaraz bereikt na marathonpartij laatste vier US Open

Tennisser Alcaraz bereikt na marathonpartij laatste vier US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na een marathonpartij de halve finales van de US Open bereikt. De 19-jarige Spanjaard versloeg in New York de als elfde geplaatste Jannik Sinner uit Italiƫ in vijf sets: 6-3 6-7 (7) 6-7 (0) 7-5 6-3. De wedstrijd in het Arthur Ashe stadion duurde 5 uur en 15 minuten en was pas kort voor 03.00 uur afgelopen.

Alcaraz is zelf de nummer drie van de plaatsingslijst op het Amerikaanse grandslamtoernooi. Het is voor de Spanjaard de eerste keer dat hij de halve finale van een grand slam bereikt. Vorig jaar moest hij in de kwartfinale in New York tegen de Canadese tennisser Felix Auger-Aliassime opgeven vanwege een blessure.

In de halve finale neemt Alcaraz het op tegen de Amerikaan Frances Tiafoe. De 24-jarige tennisser uit de VS had eerder donderdag de Rus Andrej Roeblev in drie sets verslagen (7-6 (3) 7-6 (0) 6-4). De andere halve finale gaat tussen de Rus Karen Chatsjanov en de Noor Casper Ruud.

Kans op nieuwe nummer een

Alcaraz maakt door zijn overwinning nog steeds kans om de nieuwe nummer een van de wereld te worden. De Spanjaard zou dan de jongste tennisser zijn die de toppositie verovert. Ook de Noorse tennisser Ruud en de in New York reeds uitgeschakelde Rafael Nadal maken nog kans op de toppositie.

In een partij met breaks over en weer was het nu weer Alcaraz en dan weer Sinner die voor kwam. Alcaraz won de eerste set door meerdere breaks. Sinner kwam een break voor in de tweede set maar verspeelde die weer. In een lange tiebreak greep de Italiaan alsnog de set. In de tiebreak van de derde set was Sinner oppermachtig en gaf geen enkel punt weg.

Record

Met een break in de eerste game van de vierde set leek de Italiaan de partij definitief naar zich toe te trekken. Alcaraz kwam toch weer terug tot 3-3, maar de Italiaan brak meteen weer. Sinner serveerde op 5-4 voor de wedstrijd en kreeg een matchpoint, maar kon dat niet verzilveren. De Spanjaard kwam terug tot 5-5 en pakte prompt ook de set.

Ook in de beslissende vijfde set was Sinner de eerste die een break voorsprong nam. Alcaraz trok de stand na knappe punten opnieuw gelijk tot 3-3 en pakte de break naar 5-3. Hij kon zelf serveren voor de wedstrijd en beslisten het op zijn eerste matchpoint met een sterke service.

Nooit eerder eindigde een partij op de US Open zo laat als bij Alcaraz tegen Sinner. Het vorige record was uit 2014 toen de Japanner Kei Nishikori om 02.26 uur won van de Canadees Milos Raonic. Alcaraz maakte zijn laatste punt voor het uitzinnige publiek in New York om 02.50 uur.

Meer uit Sport

Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

8 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

9 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

10 uur geleden
Verstappen: op strategie gewonnen in Qatar, niet op snelheid

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.

10 uur geleden
Norris valt McLaren niet af na verkeerd besluit over pitstop

LUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.

12 uur geleden
Verstappen noemt onverwachte overwinning in Qatar 'ongelooflijk'

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."

12 uur geleden
Verstappen vergroot kans op vijfde wereldtitel met zege in Qatar

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.

13 uur geleden