Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisser Alcaraz bereikt na marathonpartij laatste vier US Open

Tennisser Alcaraz bereikt na marathonpartij laatste vier US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na een marathonpartij de halve finales van de US Open bereikt. De 19-jarige Spanjaard versloeg in New York de als elfde geplaatste Jannik Sinner uit Italië in vijf sets: 6-3 6-7 (7) 6-7 (0) 7-5 6-3. De wedstrijd in het Arthur Ashe stadion duurde 5 uur en 15 minuten en was pas kort voor 03.00 uur afgelopen.

Alcaraz is zelf de nummer drie van de plaatsingslijst op het Amerikaanse grandslamtoernooi. Het is voor de Spanjaard de eerste keer dat hij de halve finale van een grand slam bereikt. Vorig jaar moest hij in de kwartfinale in New York tegen de Canadese tennisser Felix Auger-Aliassime opgeven vanwege een blessure.

In de halve finale neemt Alcaraz het op tegen de Amerikaan Frances Tiafoe. De 24-jarige tennisser uit de VS had eerder donderdag de Rus Andrej Roeblev in drie sets verslagen (7-6 (3) 7-6 (0) 6-4). De andere halve finale gaat tussen de Rus Karen Chatsjanov en de Noor Casper Ruud.

Kans op nieuwe nummer een

Alcaraz maakt door zijn overwinning nog steeds kans om de nieuwe nummer een van de wereld te worden. De Spanjaard zou dan de jongste tennisser zijn die de toppositie verovert. Ook de Noorse tennisser Ruud en de in New York reeds uitgeschakelde Rafael Nadal maken nog kans op de toppositie.

In een partij met breaks over en weer was het nu weer Alcaraz en dan weer Sinner die voor kwam. Alcaraz won de eerste set door meerdere breaks. Sinner kwam een break voor in de tweede set maar verspeelde die weer. In een lange tiebreak greep de Italiaan alsnog de set. In de tiebreak van de derde set was Sinner oppermachtig en gaf geen enkel punt weg.

Record

Met een break in de eerste game van de vierde set leek de Italiaan de partij definitief naar zich toe te trekken. Alcaraz kwam toch weer terug tot 3-3, maar de Italiaan brak meteen weer. Sinner serveerde op 5-4 voor de wedstrijd en kreeg een matchpoint, maar kon dat niet verzilveren. De Spanjaard kwam terug tot 5-5 en pakte prompt ook de set.

Ook in de beslissende vijfde set was Sinner de eerste die een break voorsprong nam. Alcaraz trok de stand na knappe punten opnieuw gelijk tot 3-3 en pakte de break naar 5-3. Hij kon zelf serveren voor de wedstrijd en beslisten het op zijn eerste matchpoint met een sterke service.

Nooit eerder eindigde een partij op de US Open zo laat als bij Alcaraz tegen Sinner. Het vorige record was uit 2014 toen de Japanner Kei Nishikori om 02.26 uur won van de Canadees Milos Raonic. Alcaraz maakte zijn laatste punt voor het uitzinnige publiek in New York om 02.50 uur.

Meer uit Sport

Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

31 minuten geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

13 uur geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

15 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

19 uur geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

22 uur geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

1 dag geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

1 dag geleden