Tennisser Alcaraz bereikt na marathonpartij laatste vier US Open
NEW YORK (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na een marathonpartij de halve finales van de US Open bereikt. De 19-jarige Spanjaard versloeg in New York de als elfde geplaatste Jannik Sinner uit Italië in vijf sets: 6-3 6-7 (7) 6-7 (0) 7-5 6-3. De wedstrijd in het Arthur Ashe stadion duurde 5 uur en 15 minuten en was pas kort voor 03.00 uur afgelopen.
Alcaraz is zelf de nummer drie van de plaatsingslijst op het Amerikaanse grandslamtoernooi. Het is voor de Spanjaard de eerste keer dat hij de halve finale van een grand slam bereikt. Vorig jaar moest hij in de kwartfinale in New York tegen de Canadese tennisser Felix Auger-Aliassime opgeven vanwege een blessure.
In de halve finale neemt Alcaraz het op tegen de Amerikaan Frances Tiafoe. De 24-jarige tennisser uit de VS had eerder donderdag de Rus Andrej Roeblev in drie sets verslagen (7-6 (3) 7-6 (0) 6-4). De andere halve finale gaat tussen de Rus Karen Chatsjanov en de Noor Casper Ruud.
Kans op nieuwe nummer een
Alcaraz maakt door zijn overwinning nog steeds kans om de nieuwe nummer een van de wereld te worden. De Spanjaard zou dan de jongste tennisser zijn die de toppositie verovert. Ook de Noorse tennisser Ruud en de in New York reeds uitgeschakelde Rafael Nadal maken nog kans op de toppositie.
In een partij met breaks over en weer was het nu weer Alcaraz en dan weer Sinner die voor kwam. Alcaraz won de eerste set door meerdere breaks. Sinner kwam een break voor in de tweede set maar verspeelde die weer. In een lange tiebreak greep de Italiaan alsnog de set. In de tiebreak van de derde set was Sinner oppermachtig en gaf geen enkel punt weg.
Record
Met een break in de eerste game van de vierde set leek de Italiaan de partij definitief naar zich toe te trekken. Alcaraz kwam toch weer terug tot 3-3, maar de Italiaan brak meteen weer. Sinner serveerde op 5-4 voor de wedstrijd en kreeg een matchpoint, maar kon dat niet verzilveren. De Spanjaard kwam terug tot 5-5 en pakte prompt ook de set.
Ook in de beslissende vijfde set was Sinner de eerste die een break voorsprong nam. Alcaraz trok de stand na knappe punten opnieuw gelijk tot 3-3 en pakte de break naar 5-3. Hij kon zelf serveren voor de wedstrijd en beslisten het op zijn eerste matchpoint met een sterke service.
Nooit eerder eindigde een partij op de US Open zo laat als bij Alcaraz tegen Sinner. Het vorige record was uit 2014 toen de Japanner Kei Nishikori om 02.26 uur won van de Canadees Milos Raonic. Alcaraz maakte zijn laatste punt voor het uitzinnige publiek in New York om 02.50 uur.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
8 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
17 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden