Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennismasters Rome boos dat publiek niet welkom is

Tennismasters Rome boos dat publiek niet welkom is

ROME (ANP) - De organisatie van de tennismasters in Rome is woedend dat er toch geen toeschouwers aanwezig mogen zijn bij de komende editie. "Het is een groot onrecht", zegt voorzitter Angelo Binaghi van de Italiaanse tennisbond. "Terwijl andere sporten in andere regio's wel toestemming hebben duizenden mensen te ontvangen, moet het grootste sporttoernooi in ons land de deuren dicht houden."

De Masters op het Foro Italico-sportcomplex in Rome had protocollen ingediend voor maximaal 6000 toeschouwers per dag, maar kreeg een negatief advies van de regionale gezondheidsautoriteiten. Er zat ook een protocol bij dat identiek was aan dat van Roland Garros, het grandslam van Parijs waar maximaal 11.500 toeschouwers per dag welkom zijn. De masters van Rome zijn van 14 tot en met 21 september, Roland Garros begint op 27 september.

"Het is absurd dat de protocollen zijn afgewezen en de schade is ook enorm. Als we dit eerder hadden geweten, hadden we het toernooi naar een andere regio kunnen verplaatsten", aldus Binaghi.

Toeschouwers

Toeschouwers zijn in beperkte mate toegestaan bij de komende Formule 1-race op Mugello en de MotoGP in Misano. Ook bij vriendschappelijke voetbalwedstrijden zitten er wel wat fans op de tribune, hoewel de regering van Italië maandag besloot dat de stadions in de Serie A voorlopig nog dicht blijven voor supporters.

Rafael Nadal maakt in Rome zijn rentree op de tennisbaan. De Spanjaard, die het graveltoernooi in Italië al negen keer won, is afwezig op de US Open.

Meer uit Sport

Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

3 minuten geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

1 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

2 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

3 uur geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

4 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

17 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

17 uur geleden