Tennismasters Rome boos dat publiek niet welkom is
ROME (ANP) - De organisatie van de tennismasters in Rome is woedend dat er toch geen toeschouwers aanwezig mogen zijn bij de komende editie. "Het is een groot onrecht", zegt voorzitter Angelo Binaghi van de Italiaanse tennisbond. "Terwijl andere sporten in andere regio's wel toestemming hebben duizenden mensen te ontvangen, moet het grootste sporttoernooi in ons land de deuren dicht houden."
De Masters op het Foro Italico-sportcomplex in Rome had protocollen ingediend voor maximaal 6000 toeschouwers per dag, maar kreeg een negatief advies van de regionale gezondheidsautoriteiten. Er zat ook een protocol bij dat identiek was aan dat van Roland Garros, het grandslam van Parijs waar maximaal 11.500 toeschouwers per dag welkom zijn. De masters van Rome zijn van 14 tot en met 21 september, Roland Garros begint op 27 september.
"Het is absurd dat de protocollen zijn afgewezen en de schade is ook enorm. Als we dit eerder hadden geweten, hadden we het toernooi naar een andere regio kunnen verplaatsten", aldus Binaghi.
Toeschouwers
Toeschouwers zijn in beperkte mate toegestaan bij de komende Formule 1-race op Mugello en de MotoGP in Misano. Ook bij vriendschappelijke voetbalwedstrijden zitten er wel wat fans op de tribune, hoewel de regering van Italië maandag besloot dat de stadions in de Serie A voorlopig nog dicht blijven voor supporters.
Rafael Nadal maakt in Rome zijn rentree op de tennisbaan. De Spanjaard, die het graveltoernooi in Italië al negen keer won, is afwezig op de US Open.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
1 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
4 uur geleden