Tennismasters Rome boos dat publiek niet welkom is
ROME (ANP) - De organisatie van de tennismasters in Rome is woedend dat er toch geen toeschouwers aanwezig mogen zijn bij de komende editie. "Het is een groot onrecht", zegt voorzitter Angelo Binaghi van de Italiaanse tennisbond. "Terwijl andere sporten in andere regio's wel toestemming hebben duizenden mensen te ontvangen, moet het grootste sporttoernooi in ons land de deuren dicht houden."
De Masters op het Foro Italico-sportcomplex in Rome had protocollen ingediend voor maximaal 6000 toeschouwers per dag, maar kreeg een negatief advies van de regionale gezondheidsautoriteiten. Er zat ook een protocol bij dat identiek was aan dat van Roland Garros, het grandslam van Parijs waar maximaal 11.500 toeschouwers per dag welkom zijn. De masters van Rome zijn van 14 tot en met 21 september, Roland Garros begint op 27 september.
"Het is absurd dat de protocollen zijn afgewezen en de schade is ook enorm. Als we dit eerder hadden geweten, hadden we het toernooi naar een andere regio kunnen verplaatsten", aldus Binaghi.
Toeschouwers
Toeschouwers zijn in beperkte mate toegestaan bij de komende Formule 1-race op Mugello en de MotoGP in Misano. Ook bij vriendschappelijke voetbalwedstrijden zitten er wel wat fans op de tribune, hoewel de regering van Italië maandag besloot dat de stadions in de Serie A voorlopig nog dicht blijven voor supporters.
Rafael Nadal maakt in Rome zijn rentree op de tennisbaan. De Spanjaard, die het graveltoernooi in Italië al negen keer won, is afwezig op de US Open.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
38 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
2 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
3 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
4 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
11 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
20 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
21 uur geleden