Tennisloopbaan Bertens eindigt in anticlimax
TOKIO (ANP) - De loopbaan van Kiki Bertens is maandag in een anticlimax geëindigd. Door de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer betekende de verloren wedstrijd in het dubbelspel met Demi Schuurs de laatste van Bertens.
Bertens en Schuurs verloren in de tweede ronde van het dubbelspel van de Russische combinatie Veronika Koedermetova/Jelena Vesnina. Het werd 6-2 3-6 10-7.
"Het was geweldig hier te zijn, met Demi en het team. Het was een geweldige week. Ik ben trots op iedereen, trots op mijn loopbaan en het is over nu", zei Bertens (29) na afloop.
Rojer
De 29-jarige Bertens, die tien WTA-titels veroverde, is de voormalig nummer 4 van de wereld. Ze reikte in 2016 tot de halve finales van Roland Garros.
Bertens wilde, net als Schuurs, niets zeggen over de positieve test van Rojer. Omdat de dubbelspecialist besmet is geraakt, hebben de Nederlandse tennissers besloten zich terug te trekken voor het gemengd dubbelspel.
Matte indruk
"Als team hebben we het erover gehad en we hebben besloten dat wij als spelers er niet over praten. Wij houden ons daarbuiten", aldus Schuurs. "We hebben geprobeerd de knop om te zetten en we hebben met elkaar afgesproken de baan op te gaan en te gaan strijden. Helaas waren zij net de betere en was het niet genoeg", was het enige dat Bertens erover zei. "We hebben het graag over de wedstrijd, ondanks dat we verloren hebben", voegden Schuurs en Bertens eraan toe.
Schuurs en Bertens maakten in het duel met Koedermetova/Vesnina een matte indruk, zeker in tegenstelling tot het duel van de avond daarvoor. "Natuurlijk, maar daar was de wedstrijd ook naar", stelde Bertens. "Gisteren hadden we een wedstrijd waar we ons wat meer in konden werken. Maar onze tegenstandsters van vandaag speelden superagressief, zaten er vanaf de eerste bal bovenop en serveerden goed, ook in supertiebreak. Dan wordt het lastig."
Verklaring
Volgens Schuurs was het verklaarbaar dat ze er samen met Bertens niet lekker in kwam. "Het was van hun kant een winner of een fout. We kwamen slecht in het ritme en dat voel je mentaal ook wel." Ook op de tribunes was de sfeer binnen de Nederlandse ploeg, die flink was uitgedund, gelaten.
"Ze weet hoe ik over haar denk, maar ik wil haar niet aan het huilen maken", zei Schuurs na afloop tegen de internationale media. Op dat moment was nog niet bekend dat de Nederlandse tennissers zich zouden terugtrekken en de loopbaan van Bertens definitief ten einde was. Later bevestigde coach Marco Kroes dat.
Bertens maakte in juni bekend dat ze haar loopbaan dit seizoen zou beëindigen. Kort voor vertrek naar Tokio werd bekend dat ze al op de Spelen een punt achter haar carrière zou zetten. Haar terugkeer na een achillespeesblessure verliep moeizaam en ze kon zich steeds minder goed motiveren om als topsporter te leven. Ze gaf vorige maand aan klaar te zijn voor een nieuw hoofdstuk in haar leven.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
17 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
7 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
22 uur geleden