Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisloopbaan Bertens eindigt in anticlimax

Tennisloopbaan Bertens eindigt in anticlimax

TOKIO (ANP) - De loopbaan van Kiki Bertens is maandag in een anticlimax geëindigd. Door de positieve coronatest van Jean-Julien Rojer betekende de verloren wedstrijd in het dubbelspel met Demi Schuurs de laatste van Bertens.

Bertens en Schuurs verloren in de tweede ronde van het dubbelspel van de Russische combinatie Veronika Koedermetova/Jelena Vesnina. Het werd 6-2 3-6 10-7.

"Het was geweldig hier te zijn, met Demi en het team. Het was een geweldige week. Ik ben trots op iedereen, trots op mijn loopbaan en het is over nu", zei Bertens (29) na afloop.

Rojer

De 29-jarige Bertens, die tien WTA-titels veroverde, is de voormalig nummer 4 van de wereld. Ze reikte in 2016 tot de halve finales van Roland Garros.

Bertens wilde, net als Schuurs, niets zeggen over de positieve test van Rojer. Omdat de dubbelspecialist besmet is geraakt, hebben de Nederlandse tennissers besloten zich terug te trekken voor het gemengd dubbelspel.

Matte indruk

"Als team hebben we het erover gehad en we hebben besloten dat wij als spelers er niet over praten. Wij houden ons daarbuiten", aldus Schuurs. "We hebben geprobeerd de knop om te zetten en we hebben met elkaar afgesproken de baan op te gaan en te gaan strijden. Helaas waren zij net de betere en was het niet genoeg", was het enige dat Bertens erover zei. "We hebben het graag over de wedstrijd, ondanks dat we verloren hebben", voegden Schuurs en Bertens eraan toe.

Schuurs en Bertens maakten in het duel met Koedermetova/Vesnina een matte indruk, zeker in tegenstelling tot het duel van de avond daarvoor. "Natuurlijk, maar daar was de wedstrijd ook naar", stelde Bertens. "Gisteren hadden we een wedstrijd waar we ons wat meer in konden werken. Maar onze tegenstandsters van vandaag speelden superagressief, zaten er vanaf de eerste bal bovenop en serveerden goed, ook in supertiebreak. Dan wordt het lastig."

Verklaring

Volgens Schuurs was het verklaarbaar dat ze er samen met Bertens niet lekker in kwam. "Het was van hun kant een winner of een fout. We kwamen slecht in het ritme en dat voel je mentaal ook wel." Ook op de tribunes was de sfeer binnen de Nederlandse ploeg, die flink was uitgedund, gelaten.

"Ze weet hoe ik over haar denk, maar ik wil haar niet aan het huilen maken", zei Schuurs na afloop tegen de internationale media. Op dat moment was nog niet bekend dat de Nederlandse tennissers zich zouden terugtrekken en de loopbaan van Bertens definitief ten einde was. Later bevestigde coach Marco Kroes dat.

Bertens maakte in juni bekend dat ze haar loopbaan dit seizoen zou beëindigen. Kort voor vertrek naar Tokio werd bekend dat ze al op de Spelen een punt achter haar carrière zou zetten. Haar terugkeer na een achillespeesblessure verliep moeizaam en ze kon zich steeds minder goed motiveren om als topsporter te leven. Ze gaf vorige maand aan klaar te zijn voor een nieuw hoofdstuk in haar leven.

Meer uit Sport

Bergsma in aangepaste startlijst 10 kilometer tegen Ghiotto

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.

3 minuten geleden
Langlaufer Klaebo evenaart met goud succesvolste winterolympiërs

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.

51 minuten geleden
Oekraïense skeletonner hoopvol na hoorzitting sporttribunaal

MILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.

1 uur geleden
Shorttrackster Fontana evenaart Wüst met dertiende medaille

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.

2 uur geleden
TeamNL loopt ondanks twee keer goud nog twee medailles achter

MILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.

2 uur geleden
Xandra Velzeboer draagt medaille ook op aan zus Michelle

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."

3 uur geleden
Van 't Wout merkte frustratie bij broer Jens richting gouden race

MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.

6 uur geleden