Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennislegende Okker hoopt dat 'koele' Van de Zandschulp bijblijft

Tennislegende Okker hoopt dat 'koele' Van de Zandschulp bijblijft

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennislegende Tom Okker hoopt dat Botic van de Zandschulp het Rafael Nadal maandagavond moeilijk weet te maken in de vierde ronde van Wimbledon. De 78-jarige Okker haalde in 1978 de laatste vier in Londen en stond daarnaast nog eens vier keer in de kwartfinale op Wimbledon.

"Hij speelt tegen een van de beste spelers van het moment, die het toernooi al een aantal keer gewonnen heeft. Ik hoop dat hij in het begin bijblijft, want dat is altijd heel belangrijk. Dan weet je nooit wat er gaat gebeuren", zei Okker, terwijl hij naar de dubbelspelwedstrijd van landgenoot Wesley Koolhof aan het kijken was.

"Dat hebben we gisteren ook gezien met Tim van Rijthoven. Hij begon zijn service te verliezen en wat te twijfelen, maar daarna heeft hij er een goede wedstrijd van gemaakt. Ik vond het een leuke wedstrijd en er zaten heel goede momenten bij en prachtige rally's. Het werd nog spannend ook, maar op het laatst zag je wel verschil in klasse."

Okker is voor het eerst sinds enkele jaren weer op Wimbledon. "Leuk dat de Nederlanders het zo goed doen", aldus Okker, die maandagavond aandachtig toeschouwer is op het Centre Court. "Het kan zomaar gebeuren als Nadal wat fouten gaat maken. Botic is wel koel wat dat betreft."

Meer uit Sport

McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

26 minuten geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

10 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

15 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

16 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

18 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

21 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

1 dag geleden