Tennislegende Okker hoopt dat 'koele' Van de Zandschulp bijblijft
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennislegende Tom Okker hoopt dat Botic van de Zandschulp het Rafael Nadal maandagavond moeilijk weet te maken in de vierde ronde van Wimbledon. De 78-jarige Okker haalde in 1978 de laatste vier in Londen en stond daarnaast nog eens vier keer in de kwartfinale op Wimbledon.
"Hij speelt tegen een van de beste spelers van het moment, die het toernooi al een aantal keer gewonnen heeft. Ik hoop dat hij in het begin bijblijft, want dat is altijd heel belangrijk. Dan weet je nooit wat er gaat gebeuren", zei Okker, terwijl hij naar de dubbelspelwedstrijd van landgenoot Wesley Koolhof aan het kijken was.
"Dat hebben we gisteren ook gezien met Tim van Rijthoven. Hij begon zijn service te verliezen en wat te twijfelen, maar daarna heeft hij er een goede wedstrijd van gemaakt. Ik vond het een leuke wedstrijd en er zaten heel goede momenten bij en prachtige rally's. Het werd nog spannend ook, maar op het laatst zag je wel verschil in klasse."
Okker is voor het eerst sinds enkele jaren weer op Wimbledon. "Leuk dat de Nederlanders het zo goed doen", aldus Okker, die maandagavond aandachtig toeschouwer is op het Centre Court. "Het kan zomaar gebeuren als Nadal wat fouten gaat maken. Botic is wel koel wat dat betreft."
Meer uit Sport
SUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
57 minuten geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
4 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
9 uur geleden