Tennislegende Federer plant 'echte' terugkeer in 2023
ZÜRICH (ANP/RTR) - Roger Federer heeft nogmaals bevestigd dat hij zijn rentree wil maken op de tennisbaan, maar het duurt nog wel even. Het plan is om in 2023 echt terug te keren op de ATP Tour. Dat zei de 40-jarige Zwitser in een interview met het Zwitserse dagblad Tages-Anzeiger.
De 20-voudig grandslamwinnaar heeft sinds Wimbledon 2021 geen wedstrijd meer gespeeld door meerdere knie-operaties. Hij is wel van plan om eind september deel te nemen aan de Laver Cup in Londen, een demonstratietoernooi. Ook zijn thuistoernooi in Basel in oktober staat op zijn programma, maar dat is alles voor dit jaar.
"Ik wil zeker terugkeren in 2023, maar hoe en waar weet ik nog niet", aldus de tennislegende. "Meer dan de Laver Cup en Basel heb ik nog niet gepland. Het is voor mij belangrijk om weer fit te worden, zodat ik voluit kan trainen. Als ik eenmaal zo ver ben, kan ik kiezen hoeveel toernooien ik speel en waar. Ik kom van ver, maar ben hoopvol."
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).
1 uur geledenGAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
2 uur geledenROME (ANP/DPA) - Pep Guardiola heeft geen zin om bondscoach van Italië te worden. De 55-jarige Spanjaard heeft volgens diverse media, waaronder La Gazzetta dello Sport en het Italiaanse persbureau ANSA, de Italiaanse voetbalbond laten weten dat hij niet beschikbaar is om de opgestapte Gennaro Gattuso op te volgen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime keert in februari terug naar het ABN AMRO Open in Ahoy. Dat meldt de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam. De 25-jarige Canadees, die het evenement in 2022 won, was acht keer eerder aanwezig. Vorig jaar verloor hij de finale van de Australiër Alex de Minaur, die eerder al zijn terugkeer in 2027 bevestigde.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht bij de finaleronde van de World Cup in Sydney Hongarije verslagen. Na de reguliere vier periodes was de stand 11-11, maar het team van bondscoach Evangelos Doudesis nam de strafworpen beter. De eindstand in Sydney was 16-15.
7 uur geledenORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.
22 uur geledenVOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.
1 dag geleden