Tennislegende Federer plant 'echte' terugkeer in 2023
ZÜRICH (ANP/RTR) - Roger Federer heeft nogmaals bevestigd dat hij zijn rentree wil maken op de tennisbaan, maar het duurt nog wel even. Het plan is om in 2023 echt terug te keren op de ATP Tour. Dat zei de 40-jarige Zwitser in een interview met het Zwitserse dagblad Tages-Anzeiger.
De 20-voudig grandslamwinnaar heeft sinds Wimbledon 2021 geen wedstrijd meer gespeeld door meerdere knie-operaties. Hij is wel van plan om eind september deel te nemen aan de Laver Cup in Londen, een demonstratietoernooi. Ook zijn thuistoernooi in Basel in oktober staat op zijn programma, maar dat is alles voor dit jaar.
"Ik wil zeker terugkeren in 2023, maar hoe en waar weet ik nog niet", aldus de tennislegende. "Meer dan de Laver Cup en Basel heb ik nog niet gepland. Het is voor mij belangrijk om weer fit te worden, zodat ik voluit kan trainen. Als ik eenmaal zo ver ben, kan ik kiezen hoeveel toernooien ik speel en waar. Ik kom van ver, maar ben hoopvol."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
7 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
8 uur geleden