Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisicoon Rod Laver mijdt Australian Open

Tennisicoon Rod Laver mijdt Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het Australische tennisicoon Rod Laver mijdt de Australian Open. De 82-jarige Laver, winnaar van elf grandslamtitels, blijft thuis. De Australiër woont in de Verenigde Staten en gaat het toernooi op televisie volgen, zo meldt hij op Twitter.

"Ik heb besloten om dit jaar thuis te blijven en zal helaas de Australian Open missen. Ik kijk er echt naar uit om het tennis weer op gang te zien komen in mijn 'huis', de Rod Laver Arena, en ik zal virtueel op de eerste rij te zitten. Succes aan iedereen die meedoet en aan de Australische tennisbond, die dit mogelijk maakt."

Het grootste stadion op Melbourne Park draagt de naam van Laver, die het toernooi in 1960, 1962 en 1969 won. Op het centercourt worden onder meer de finales gespeeld. Laver reikt doorgaans op de baan de prijs uit aan de winnaar bij de mannen.

Ondanks de coronacrisis zijn in Melbourne wel toeschouwers welkom langs de banen. Normaal gesproken trekt de Australian Open zo'n 800.000 toeschouwers. Nu rekent de organisatie op iets meer dan de helft daarvan. "We zullen zo'n 50 tot 75 procent van de normale capaciteit hebben", zegt toernooidirecteur Craig Tiley. "Hoewel we in Melbourne al een lange periode geen coronagevallen hebben, zullen mensen nog steeds bezorgd zijn dat ze het virus oplopen. Wat dat betreft zal de Australian Open niet hetzelfde zijn als normaal."

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

6 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

7 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

11 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

12 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

16 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden