Tennisicoon Rod Laver mijdt Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Het Australische tennisicoon Rod Laver mijdt de Australian Open. De 82-jarige Laver, winnaar van elf grandslamtitels, blijft thuis. De Australiër woont in de Verenigde Staten en gaat het toernooi op televisie volgen, zo meldt hij op Twitter.
"Ik heb besloten om dit jaar thuis te blijven en zal helaas de Australian Open missen. Ik kijk er echt naar uit om het tennis weer op gang te zien komen in mijn 'huis', de Rod Laver Arena, en ik zal virtueel op de eerste rij te zitten. Succes aan iedereen die meedoet en aan de Australische tennisbond, die dit mogelijk maakt."
Het grootste stadion op Melbourne Park draagt de naam van Laver, die het toernooi in 1960, 1962 en 1969 won. Op het centercourt worden onder meer de finales gespeeld. Laver reikt doorgaans op de baan de prijs uit aan de winnaar bij de mannen.
Ondanks de coronacrisis zijn in Melbourne wel toeschouwers welkom langs de banen. Normaal gesproken trekt de Australian Open zo'n 800.000 toeschouwers. Nu rekent de organisatie op iets meer dan de helft daarvan. "We zullen zo'n 50 tot 75 procent van de normale capaciteit hebben", zegt toernooidirecteur Craig Tiley. "Hoewel we in Melbourne al een lange periode geen coronagevallen hebben, zullen mensen nog steeds bezorgd zijn dat ze het virus oplopen. Wat dat betreft zal de Australian Open niet hetzelfde zijn als normaal."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
11 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden