Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisicoon Rod Laver mijdt Australian Open

Tennisicoon Rod Laver mijdt Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het Australische tennisicoon Rod Laver mijdt de Australian Open. De 82-jarige Laver, winnaar van elf grandslamtitels, blijft thuis. De Australiër woont in de Verenigde Staten en gaat het toernooi op televisie volgen, zo meldt hij op Twitter.

"Ik heb besloten om dit jaar thuis te blijven en zal helaas de Australian Open missen. Ik kijk er echt naar uit om het tennis weer op gang te zien komen in mijn 'huis', de Rod Laver Arena, en ik zal virtueel op de eerste rij te zitten. Succes aan iedereen die meedoet en aan de Australische tennisbond, die dit mogelijk maakt."

Het grootste stadion op Melbourne Park draagt de naam van Laver, die het toernooi in 1960, 1962 en 1969 won. Op het centercourt worden onder meer de finales gespeeld. Laver reikt doorgaans op de baan de prijs uit aan de winnaar bij de mannen.

Ondanks de coronacrisis zijn in Melbourne wel toeschouwers welkom langs de banen. Normaal gesproken trekt de Australian Open zo'n 800.000 toeschouwers. Nu rekent de organisatie op iets meer dan de helft daarvan. "We zullen zo'n 50 tot 75 procent van de normale capaciteit hebben", zegt toernooidirecteur Craig Tiley. "Hoewel we in Melbourne al een lange periode geen coronagevallen hebben, zullen mensen nog steeds bezorgd zijn dat ze het virus oplopen. Wat dat betreft zal de Australian Open niet hetzelfde zijn als normaal."

Meer uit Sport

Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

7 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

9 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

23 uur geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

2 dagen geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

2 dagen geleden