Tennisfederatie ITF schorst Russische en Belarussische bond
LONDEN (ANP) - De internationale tennisfederatie ITF schorst de tennisbonden van Rusland en Belarus. Ook worden in die twee landen voorlopig geen wedstrijden gespeeld die onder de ITF vallen, is dinsdag besloten.
"De ITF veroordeelt de Russische invasie in Oekraïne en de hulp daarbij door Belarus", staat in een verklaring van de federatie. "De ITF blijft in nauw contact met de Oekraïense tennisbond en is solidair met de bevolking van Oekraïne."
De door de ITF opgelegde schorsing houdt in dat de tennisteams van Rusland en Belarus niet mee mogen doen aan de landenwedstrijden om de Daviscup en de Billie Jean King Cup.
Wereldwijde koepelorganisatie
De ITF is de wereldwijde koepelorganisatie van het tennis. Daarnaast bestaan ook nog de ATP en de WTA, de profbonden voor respectievelijk mannen en vrouwen. Die twee bonden hebben besloten dat tennissers uit Rusland en Belarus wel aan toernooien mogen blijven meedoen, maar dan niet onder de vlag van hun eigen land. De Rus Daniil Medvedev is bij de mannen de nummer 1 van de wereld.
Het gecombineerde ATP/WTA-toernooi van Moskou gaat in oktober niet door, besloten de twee profbonden verder.
"Onze gedachten zijn bij de bevolking van Oekraïne en we prijzen de vele tennissers die zich hebben uitgesproken en actie hebben ondernomen tegen deze onaanvaardbare daad van agressie", aldus de ATP en WTA in een verklaring. "We herhalen hun oproep om het geweld te beëindigen en de vrede terug te brengen."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
19 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden