Tennisfederatie ITF schorst Russische en Belarussische bond
LONDEN (ANP) - De internationale tennisfederatie ITF schorst de tennisbonden van Rusland en Belarus. Ook worden in die twee landen voorlopig geen wedstrijden gespeeld die onder de ITF vallen, is dinsdag besloten.
"De ITF veroordeelt de Russische invasie in Oekraïne en de hulp daarbij door Belarus", staat in een verklaring van de federatie. "De ITF blijft in nauw contact met de Oekraïense tennisbond en is solidair met de bevolking van Oekraïne."
De door de ITF opgelegde schorsing houdt in dat de tennisteams van Rusland en Belarus niet mee mogen doen aan de landenwedstrijden om de Daviscup en de Billie Jean King Cup.
Wereldwijde koepelorganisatie
De ITF is de wereldwijde koepelorganisatie van het tennis. Daarnaast bestaan ook nog de ATP en de WTA, de profbonden voor respectievelijk mannen en vrouwen. Die twee bonden hebben besloten dat tennissers uit Rusland en Belarus wel aan toernooien mogen blijven meedoen, maar dan niet onder de vlag van hun eigen land. De Rus Daniil Medvedev is bij de mannen de nummer 1 van de wereld.
Het gecombineerde ATP/WTA-toernooi van Moskou gaat in oktober niet door, besloten de twee profbonden verder.
"Onze gedachten zijn bij de bevolking van Oekraïne en we prijzen de vele tennissers die zich hebben uitgesproken en actie hebben ondernomen tegen deze onaanvaardbare daad van agressie", aldus de ATP en WTA in een verklaring. "We herhalen hun oproep om het geweld te beëindigen en de vrede terug te brengen."
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
12 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
20 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geleden